Job details

Export referent

This job is no longer active, check out similar jobs.
Confidential salary
1 vacancies

ROLUL POSTULUI:

Identificarea de piete noi pentru vanzarea la export de produse alimentare.

RESPONSABILITATI:

  • Identificarea de piete noi / client potentiali pentru export;
  • Negocierea si derularea contractelor de vanzare;
  • Gestionarea comenzilor de la clienti si monitorizarea bunei executari a acestora;
  • Realizarea obiectivelor de vanzare;
  • Urmarirea incasarii creantelor de la clienti;
  • Participarea la targuri si expozitii internationale de profil;

CERINTE:

  • Studii universitare;
  • Cunostinte solide de comert international si de legislatie vamala
  • Cunostinte de operare calculator (Word, Excell, Outlook);
  • Excelente competente de negociere si foarte buna cunoastere a limbii engleze (vorbit si scris);
  • Initiativa, entuziasm, integritate si spirit de echipa;
  • Foarte bune abilitati de comunicare.
  • Experienta in vanzari internationale reprezinta un avantaj

OFERTA:

  1. Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si realizarile profesionale;
  2. Bonus de performanta conform politicii de recompensare a companiei;
  3. Training si dezvoltare;
  4. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si ambitioasa, internationala