Ovaj oglas za posao nije više aktivan.

Nivo karijere

Srednji (2-5 godina), Senior (5-10 godina)

Poznavanje jezika

engleski

Adresa/e posla

Târgu Mureș; Cluj-Napoca

RESPONSABILITĂŢI

- Inginerul Vânzări  are ca principal obiectiv vânzarea de grupuri electrogene, UPS-uri, tablouri și lucrări electrice, proiecte de instalare și servicii adiacente;
- Asigură dezvoltarea activităţii comerciale prin identificarea de noi clienţi în zona alocată (partea centrală și de nord a țării);
- Asigură monitorizarea concurenţei în ceea ce privește gama de produse, tarife, contracte
- Este în permanentă legătură cu clienţii – negocieri, invitaţii la diferite evenimente, vizite promoţionale;
- Transmite ofertele clienţilor și redactează, negociază şi urmăreşte contractele pentru grupuri electrogene / motoare;
- Urmăreşte comenzile de grupuri electrogene/motoare;
- Intocmește rapoarte de activitate și întreține baza de date clienți.

CERINŢE

- Studii superioare finalizate în domeniul tehnic – specializarea inginer;
- Cunoștințe și experiență de minim 2 ani pe un post similar;
- Bune cunoștințe de operare MS Windows și MS Office;
- Cunoștințe medii de limba engleză;

- Permis de conducere categoria B
- Abilități de comunicare și relaționare.

PROFIL CANDIDAT

- Adaptabilitate, corectitudine, seriozitate;
- Atenție la detalii, ordonat, metodic, riguros;
- Disponibilitate pentru lucrul în echipă;
- Disponibilitate pentru delegații (deplasări în interes de serviciu) în țară și în străinătate;
- Conștiinciozitate, acuratețe și atenție în îndeplinirea sarcinilor.