Nivo karijere

Početni (0-2 godine), Srednji (2-5 godina)

Poznavanje jezika

engleski

Takođe zapošljavanje iz

Ovaj posao nije aktuelan ali možete poslati vašu radnu biografiju kompaniji direktno.

Maspex Romania caută un tânăr profesionist, cu experiență in domeniul marketingului digital, pentru a se alătura echipei noastre pe poziția de

Digital Communication Specialist

Responsabilitati

  • Coordonarea activităților de comunicare în mediul digital în concordanță cu strategia fiecărui brand din portofoliul grupului Maspex România, asigurarea suportului necesar pentru toate proiectele de brand derulate in mediul digital;
  • Crearea, gestionarea și actualizarea în permanență a conținutului digital pentru toate website-urile de brand, corporate și promoționale, a canalelor de Youtube și a platformelor online interne;
  • Planificarea, dezvoltarea conținutului și monitorizarea tuturor paginilor de socializare ale companiei;

  • Analiza pieței interne și internaționale, în mediul digital, pentru identificarea tendințelor și oportunităților de dezvoltare;

  • Analiza site-urilor de brand proprii comparativ cu cele concurente, pentru identificarea punctelor slabe și forte;

  • Extragerea si analiza Insight-urilor pentru conturile rețelelor de socializare ale brandurilor companiei, a datelor de Google Analytics și generarea de soluții pentru îmbunătățirea rezultatelor;
  • Colaborarea cu agențiile de creație și cu departamentul de grafică în vederea realizării materialelor grafice necesare pentru implementarea campaniilor online;

Cerinte

  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență, de preferat in domeniul marketingului online;
  • Experiență relevantă in Marketing Online, dobândită fie intr-o agenție de media fie intr-o companie care activează in domeniul FMCG;
  • Cunostințe minime de edidare grafică si o bună ințelegere a canalelor de marketing;
  • Fluență în limba engleză;
  • Cunoștințe solide, dobândite in practică, privind utilizarea instrumentelor de analiză a paginilor de socializare și a datelor;
  • Bune abilități de relaționare, comunicare și lucru în echipă;
  • Persoană organizată, pozitivă, proactivă, cu inițiativă, dornică de învățare și dezvoltare profesională continuă.