Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bacău

Candidatul ideal

Ce ne dorim de la tine:

- studii superioare in domeniu IT ;
- experienta de lucru cu alte limbaje de programare: Java(constituie un avantaj);
- experienta de minim 3 ani in dezvoltarea de aplicatii web;
- esti un bun profesionist: lucrezi eficient si calitativ ;
- esti serios: respecti termenele si tratezi proiectele cu seriozitate si responsabilitate maxima;
- esti pasionat de ceea ce faci;
- esti atent la detalii, ai capacitate de analiza, poti anticipa ce urmeaza;

Descrierea jobului:

- cunostinte solide de PHP 5,HTML 5, CSS 3, JavaScript, Jquery, Ajax, Bootstrap;
- cunostinte solide de proiectare si interogare a bazelor de date relationale ;
- cunostinte de algoritmi, structuri de date si POO;
- cunoasterea unui framework PHP (CakePHP) sau a lucrului cu un framework MVC constituie un avantaj;
- asigura intretinerea, dezvoltarea sau optimizarea proiectele existente sau viitoare;
- implicare activa la nivel de analiza si studiu pentru dezvoltarea proiectelor ;
- participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor noi;
- identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice;

Daca esti pasionat de programare, ai experienta si vrei sa te alaturi unei echipe tinere esti candidatul ideal!