Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

italiană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Căutăm pe cineva cu experiență atât pe partea de back-end cât și front-end. Responsabilitățile tale vor fi atât de a implementa un website după designul primit, dar și să dezvolți niște funcții deștepte „în spatele” site-ului.

Dacă prietenii îți spun că ești o persoană curioasă, ești persoana perfectă ;)

Responsabilități:

  • Gândirea și implementarea unor pagini web pe platforma WordPress;
  • Dezvoltarea unor feature-uri și funcționalități;
  • Să te asiguri că site-ul va funcționa și va fi scalabil pe viitor;
  • Să te asiguri că este optimizat SEO din punct de vedere tehnic;
  • Să înveți și alte aspecte utile pentru un website cum ar fi UX, optimizare tehnică etc.
  • Implementarea de magazine online;

Cerințe și calificări necesare:

  • O bună înțelegere a tehnologiilor front-end ce includ HTML5, CSS3, JavaScript și jQuery
  • Experiență în implementarea de website-uri pe platforma WordPress
  • Confortabil să faci debugging
  • Abilitatea de a transforma un design din Photoshop într-un website complet funcțional pe orice dispozitiv sau browser
  • Bună înțelegere a dezvoltării PHP back-end
  • O atitudine proactivă

Mai pe scurt, căutăm pe cineva care îți dorește să devină unul din cei mai buni WordPress developeri din Timișoara, e ambițios, dispus să învețe și să gândească. Restul sunt detalii :)