Web Designer - Marketing Automations Agency

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Cautam un web designer front -end developer pentru un job intr-un start-up complex ce cuprinde software de email marketing, push notifications si (mai ales) programmatic ad-serving precum si solutii media buying online pe pietele din Europa Centrala si de Est.

Este disponibil un job in Bucuresti pentru designeri pasionati de publicitate online si comert electronic.

Candidatul ideal ar trebui sa aiba minim 2 ani experienta intr-un post similar si sa aplice daca poseda si intrebuinteaza abilitati ori cunostinte precum:

- Photoshop
- HTML si CSS (HTML5 si CSS3 reprezinta un avantaj, dar nu sunt eliminatorii)
- Experienta cu WooCommerce, Prestashop sunt optionale, dar reprezinta un avantaj

In acelasi timp, preferam un coleg creativ si organizat deopotriva, cu urmatoarele obiceiuri de lucru:

- Pasiune pentru simplificare si optimizarea rezultatelor
- Orientare catre client, pasiune noile tehnologii si tendinte din domeniu
- Obinuinta in utilizarea de soft-uri de project management
- Interes pentru evaluarea muncii (rapoarte privind performanta creatiilor din adservere, Google Analytics etc)

Descrierea jobului

Ne-ar placea sa fi lucrat intr-o firma de online sau la un magazin digital in care sa fi contribuit la campanii de promovare si mai ales e-mail marketing, la crearea de site-uri si magazine online, landing page-uri si alte optimizari de functionalitate.

Beneficii:
- salariu motivant revizuit semestrial in functie de performante
- pachet de beneficii
- cursuri de perfectionare, prezenta la conferinte tematice
- mediu de lucru foarte bun in cadrul unei echipe in formare
- atmosfera relaxata
- proiecte interesante
- acoperirea costurilor pentru cursuri si certificari de specialitate in domeniu
- program flexibil