Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

2 Bulevardul Dimitrie Cantemir, București

UI/UX Designer

Candidatul ideal:

  • Trebuie sa fie in primul rand dedicat meseriei de web design si pasionat de domeniu;
  • Sa fie inovator, flexibil, capabil sa lucreze atat independent cat si in echipa;
  • Sa aiba placerea de a invata lucruri noi si de a le utiliza in activitatea pe care o desfasoara;
  • Sa isi doreasca sa se  dezvolte  profesional;
  • Sa aiba gandire creativa, sa fie atent la detalii si sa aiba capacitate de a lucra cu termene limita;
  • Sa fie familiar cu conceptul Responsive Design;
  • Terminarea studiilor superioare - reprezinta un avantaj.

Descrierea JOB-ului:

Cerinte:

- 1-2 ani experienta pe o pozitie similara

- Cunostinte avansate de Adobe Photoshop si Illustrator;

- Cunostinte InDesign constituie avantaj;

- Cunostinte de baza de HTML/CSS;

- Creativitate, imaginatie, simt cromatic si estetic;

- Buna cunoastere a trend-urilor actuale de design;

- Implicare in realizarea strategiei de creatie;

- Persoana creativa orientata catre solutii;

- Rationament logic;

- Atitudine proactiva, dinamica;

- Excelente abilitati de organizare si planificare;

- Spirit de echipa;

- Limba engleza la nivel conversational scris si vorbit;

- Portofoliu de proiecte.

Responsabilitati:

  • Realizare elemente grafice pentru web precum: layout site-uri, logo-uri, bannere pentru social media, mockup-uri, imagini pentru slidere, elemente grafice pentru diferite sectiuni, etc.
  • Realizare elemente grafice pentru tipar precum: bannere, roll-up-uri, pop-up wall-uri, flyere, pliante, reviste, carti de vizita, invitatii, diplome, personalizari elemente de birotica etc.
  • Reactualizare la nivel grafic si dezvoltare a unor proiecte deja existente;
  • Estimare corecta de timp si respectarea deadline-urilor asumate;

Beneficii:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial motivant cu posibilitate de crestere in timp;
  • Oportunitate de dezvoltare profesionala datorita diversitatii proiectelor;