Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

-Studii superioare – profil Automatică și Calculatoare, Cibernetică, etc.
-Cunoștințe bune de limba engleză
-Cunoștințe solide de dezvoltare web: HTML5/CSS3 și JavaScript
-Experiență de lucru în PHP, MySQL, jQuery
-Experiență framework-uri și tool-uri PHP: CakePHP, Zend Framework, Code Igniter, Laravel, Smarty (constituie avantaj)
-Bune cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office
-Experiență în Marketing Online și o bună înțelegere a canalelor de Marketing
-Persoană creativă, proactivă și atentă la detalii
-Spirit analitic și capacitate de asimilare rapidă de cunoștințe noi
-Atitudine pozitivă, capacități bune de organizare a proiectelor
-Bune abilități de relaționare, comunicare și lucru în echipă

Descrierea jobului

-Dezvoltarea de aplicații web integrate pe rețelele de socializare și pe website-urile de brand ale companiei
-Monitorizarea și actualizarea în permanenta a serverelor
-Programarea website-urilor de brand, promoționale și corporate ale companiei, atât în varianta desktop, cât și cea mobile
-Actualizarea periodică a informațiilor din website-uri și rezolvarea punctuală a solicitărilor tehnice venite de la departamentul de Marketing
-Elaborarea specificațiilor tehnice pe baza specificațiilor funcționale
-Colaborarea cu departamentele de DTP și Marketing