Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, maghiară

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:

Cerinta obligatorie: cunostiinte limba maghiara scris si vorbit nivel avansat;
Serios, cu simt de responsabilitate;
Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale;
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii;
Atentie distributiva, atentie la detalii;
Capacitate de invatare si asimilare;

Cunoștințe:
• Absolvent/ă al unei instituții de învațământ superior (studiile economice constituie avantaj);
• Cunoștințe operare PC: Word, Excel, Outlook;
• Cunoașterea unui soft de gestiune contabilă/ERP (constituie avantaj);
• Cunostințe de limba engleză nivel mediu;
Experiența profesională:
• Experiență în domeniile: contabilitate primară, relații cu clienții, secretariat;

Responsabilități:
1. Gestionarea cererilor de ofertă prin email/telefon/direct (altele decât cele de la distribuitori), transmiterea centralizată ale acestora către ASM/ Directori Zonali și colectarea feedback ului;
2. Transmiterea de oferte pentru produsele solicitate de client;
3. Cunoașterea condițiilor contractuale pentru fiecare client în parte;
4. Transmiterea facturilor proforme pe baza comenzilor primite de la un client;
5. Răspunde de modul de dispunere a comenzilor;
6. Răspunderea asupra corectitudinii cifrelor și înscrisurilor din comenzi, dispoziții de livrare, facturi, instrumente de plată, analize și rapoarte transmise;
7. Înregistrarea facturilor și a avizelor;
8. Transmiterea în timp real a tuturor a solicitarilor primite de la clienți legate de facturi, situații financiare, statusul comenzilor;
9. Urmărirea filelor CEC și transmiterea rapoartelor privind situația centralizată a CEC-urilor emise de clienți;
10. Asigura securizarea încasării prin dispunerea livrării doar după verificarea încasării și nedepășirea limitei de credit aprobate pentru fiecare client;
11. Transmiterea rapoartelor privind expedierile facturilor către clienți.

Beneficii:
1. Pachet salarial corelat cu rezultatele obținute;
2. Mediu de lucru plăcut și motivant;
3. Posibilități de dezvoltare personală și profesională;
4. Oportunități de a lucra într-o echipă profesionistă și dinamică