Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cauti un mediu de lucru placut?

Vino sa faci parte din echipa noastra !

Colin's se potriveste stilului tau !

Descrierea companiei :

Colin's Romania este  parte a EROGLU HOLDING SA, companie producatoare de textile, articole de imbracaminte si vanzarea cu amanuntul in Turcia, Ucraina, Rusia, Germania, Egipt cu un total de angajati in 38 de tari cu peste 600 de magazine. Brandul Colin's a fost infiintat in 1983, in Romania este prezent din 2011. In prezent exista 18 magazine, 10 in Bucuresti si 8 in : Brasov, Craiova, Timisoara, Constanta, Iasi Bacau si Ploiesti. Fiecare nou magazin deschis este un pas important in strategia de dezvoltare a brandului ce isi propune dublarea numarului de magazine pana la finele anului 2019.

Cautam candidati talentati pentru pozitia de Visual Merchandiser si Coordonator Visual Merchandising  pentru Colin’s Romania:

  Responsabilitatile postului :

  • Implementarea  si dezvoltarea strategiilor de visual merchandising in magazinele existente si cele noi pentru a construi o imagine completa a magazinelor
  • Creeaza o experienta de shopping in magazine, scoate in evidenta categoriile de produse  si  zonele de interes.
  • Se asigura ca displayerele si zonele de pret in magazine faciliteaza alegerile clientilor
  • Obtinerea unei imaginii comerciale  in magazine, menite sa faciliteze clientului decizia de cumparare si sa transmita mesajul colectiei existente
  • Mentinerea  standardelor  companiei - semnalizare, displayere, tehnici de merchandising in magazinele noi si in cele existente.
  • Lucreaza cu echipa de Merchandising pentru toate proiectele,intelege si se asigura ca toate procedurile necesare sunt indeplinite : pozitionarea mobilierului, reglajul si montarea decorului, implementarea conceptelor de magazine in functie de specificul acestora.
  • Participa la deschiderile de magazine si la renovarea celor existente
  • Analizeaza rapoartele de vanzari si monitorizeaza succesul campaniilor de VM

Cerinte:

Studii superioare

Disponibilitate pentru deplasari interne

Experienta este necesara.

Avantaje:

  • Candidatul trebuie sa aiba o experienta minima de 1-2 ani in visual merchandising
  • De preferat experienta in management si retail

Aptitudini:

  • Utilizarea pachetului Microsoft Office  (PowerPoint, Word, Outlook, Excel)
  • Cunostiinte de PhotoShop si  Design  constituie un avantaj
  • Compente de comunicare verbala si scrisa excelente
  • Abilitati de manageriere a timpului, multi-tasking si organizare
  • Competente excelente in motivarea, delegarea si influentarea echipelor
  • Abilitati privind prezentarea si realizarea proiectelor de VM

Oferim:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masa
  • Dezvoltarea unei cariere de durata intr-un brand cu succes global