Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 600 €

Cauti un mediu de lucru placut?

Vino sa faci parte din echipa noastra !

Colin's se potriveste stilului tau !

Cerinte :

  • Abilitati de comunicare, initiativa si flexibiliatate
  • Pasiune pentru fashion
  • Simt estetic dezvoltat
  • Disponibilitate pentru deplasari interne
  • Experienta minima de 1 an in visual merchandising, reprezinta un avantaj
  • Abilitati privind realizarea proiectelor de VM

Responsabilitatile postului :

  • Participă la activităţile de pregătire,organizare si prezentare a produselor
  • Asigură ordinea produselor şi a magazinului
  • Se asigura ca displayerele si zonele de pret in magazine faciliteaza alegerile clientilor
  • Obtinerea unei imaginii comerciale  in magazine, menite sa faciliteze clientului decizia de cumparare si sa transmita mesajul colectiei existente
  • Mentinerea  standardelor  companiei - semnalizare, displayere, tehnici de merchandising in magazinele noi si in cele existente.
  • Lucreaza cu echipa de Merchandising pentru toate proiectele,intelege si se asigura ca toate procedurile necesare sunt indeplinite : pozitionarea mobilierului, reglajul si montarea decorului, implementarea conceptelor de magazine in functie de specificul acestora.
  • Participa la deschiderile de magazine si la renovarea celor existente

Beneficii :

  • Salariul fix si bonuri de masa
  • Discount 30% in toate magazinele Colin's
  • Oportunitatea de a participa in programe de dezvoltare in cadrul companiei
  • Contract perioada nedeterminata
  • Sansa de dezvoltare in cadrul companiei

Descrierea companiei :

Colin's Romania este  parte a EROGLU HOLDING SA, companie producatoare de textile, articole de imbracaminte si vanzarea cu amanuntul in Turcia, Ucraina, Rusia, Germania, Egipt cu un total de angajati in 38 de tari cu peste 600 de magazine. Brandul Colin's a fost infiintat in, in Romania este prezent diIn prezent exista 21 magazine, 11 in Bucuresti si 10 in tara: Craiova, Cluj, Constanta, Iasi, Brasov, Bacau , Pitesti, Ploiesti si Galati. Fiecare nou magazin deschis este un pas important in strategia de dezvoltare a brandului ce isi propune dublarea numarului de magazine pana la finele anului 2020.