Verificator zona de livrare

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati:

    • Supervizeaza operatiunea de planificare si organizare a activitatii personalului de livrare pe schimburi, concedii anuale, zile libere (platite/neplatite) sau in alte situatii neprevazute;

    • Verifica modul de impachetare pentru fiecare tip de colet (izoterm, produse speciale, ambientale), aplicarea sigiliilor pentru fiecare colet, in conformitate cu prevederile procedurilor in vigoare;

    • Sorteaza comenzile verificate in zona de livrare dupa rute;

    • Primeste scrisorile de retragere de la Farmacistul responsabil si face predarea acestora catre DSD; receptioneaza scrisorile de retragere confirmate de catre clienti si face predarea acestora catre Farmacistul responsabil;

    • Opereaza confirmarea facturilor livrate si confirmate de catre clienti, in sistemul informatic, si urmareste inchiderea buclei de livrare (returnarea la depozit a exemplarului 2 al facturii, semnat si stampilat de catre client);

    • Inregistreaza reclamatiile primite de la clienti, in aplicatia Suport Logistic(transmise direct de catre client sau prin intermediul Distribuitorilor sau a Reprezentantilor de vanzari prin telefon) si urmareste inchiderea acestora in conformitate cu procedura de lucru.

Cerinte:

    • studii medii finalizate;

    • atentie la detalii, punctualitate;

    • excelente abilitati de comunicare;

    • atitudine proactiva, implicare, spirit de echipa;

    • bune cunostinte operare PC (Word, Excel).