Adresa/adresele jobului

logistica-pagina

CANDIDATUL IDEAL:

- Atentie la detalii;
- Dorinta si interes in ceea ce priveste autodezvoltarea;
- Capacitatea de a lucra in echipa dar si independent;
- Integritate si onestitate;
- Bune abilitati de comunicare;
- Integritate si onestitate.

RESPONSABILITATI:

-Verificarea pe baza listelor de pregatire a marfurilor, a numarului unitatilor de transport de la depozit catre filiale;
-Verifica daca paletii sunt pregatiti corespunzator pentru livrare (stabiliinfoliati);
-Repartizeaza pe fiecare filiala avizele ce vor insoti marfa;
-Completeaza toate documentele necesare pentru livrarea camioanelor catre filiale ;
-Indosariaza si arhiveaza documentele necesare activitatii de transport;
-Stabileste cursele dupa un centralizator de comenzi;
-Optimizeaza gradul de umplere al camioanelor prin suplimentarea numarului de paleti livrati;
-Elibereaza bonuri de incarcare catre transportator;
-Verifica incarcarea corespunzatoare a camioanelor;
-Sigileaza camioanele dupa incarcare;
-Inmaneaza soferului corespondenta catre magazine.

CERINTE:

-Studii medii;
-Experienta in domeniul coordonarii activitatii de transport (constituie un avantaj);
-Adaptabilitate la munca in echipa disponibilitate la program flexibil (Sambata + Duminica) si in schimburi (ture de zi/noapte);
-Seriozitate, organizare, responsabilitate, atentie la detalii.

CE OFERIM:

- Pachet salarial atractiv;
- Asigurare medicala privata;
- Posibilitatea dezvoltarii personale in cadrul unei echipe tinere;
- Desfasurarea activitatii in cadrul unui depozit logistic modern.