Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

  • Experienta minima in vanzari sau chiar deloc - mai multa experienta constituie un avantaj dar nu este neaparat necesara. Veti primi trainingul necesar specific activitatii firmei.
  • Orientare spre a invata si ulterior spre rezultate si performanta
  • Comunicare scrisa si verbala exceptionala
  • Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
  • Abilitatea de a prioritiza task-urile, de a seta propriile teluri si de a organiza in mod eficient volumul de lucru
  • Abilităţi excelente de comunicare fluentă, puternic motivat(a), capabil(a) să lucreze independent şi să respecte termenele si conditiile de lucru, iniţiativă, capabil(a) să înţeleagă nevoile clienţilor şi sa le integreze in politica de operare a firmei
  • Ablitati exceptionale de management al timpului propriu si de a obtine randament maxim in acel timp
  • Initiativa si motivatie, abilitati de organizare, de a gandi rapid, de a improviza si de a analiza obiectiv situatiile dificile, cat si cele de zi cu zi
  • Atitudine de munca pozitiva si deschisa
  • Abilitatea de a-si evalua propriile performante
  • Intelegere exceptionala a notiunilor de business strategice si comerciale, a procesului de ofertare si vanzare
  • Capacitate de a invata rapid, eficient, de a lua notite si de a conspecta discutii si intalniri pentru rapoartele lunare
  • Organizare foarte buna a activitatilor zilnice, pe termen mediu si lung, time management foarte bun
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunoasterea pachetului Microsoft Office – Word, Excel, Power Point - nivel mediu

Descrierea jobului

Vanzare si marketing direct a produselor importate de WESTONE SRL catre clienti, utilizatori sau revanzatori ai acestor produse. Facilitarea relatiilor cu acesti clienti si cresterea segmentului de piata. Accent primar pe vanzarea de produse heavy duty catre flote agricole, magazine de profil agricol, utilaje de constructii sau camioane.

  • Contactarea prospectilor din bazele de date primite de la birou
  • Cresterea, dezvoltarea si administrarea portofoliului de clienti finali, flote, revanzatori sau distribuitori.
  • Marketing si instructaj direct catre clientii distribuitorilor, pentru a asigura vanzarea produselor, monitorizarea aspectului produselor, disponibilitatea materialelor publicitare, pozitionarea si utilizarea acestora, precum si performanta distribuitorului.
  • Monitorizarea constanta a pietei heavy duty de consumatori finali si de revanzatori si folosirea informatiilor obtinute pentru a mentine un avantaj competitiv constant.
  • Identificarea si evaluarea clientilor noi, stabilirea strategiei de vanzari si implementarea acesteia.
  • Identificarea de noi oportunitati si organizare: follow-up, oferte, identificarea nevoilor clientului.
  • Maximizarea potentialului fiecarui client, extinderea gamei de produse vandute.
  • Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
  • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual, inclusiv cel de crestere.
  • Intocmirea planului si propunerii de colaborare, a pachetului de documentatie premergatoare intalnirilor
  • Redactarea rapoartelor post-meeting, a rapoartelor de vanzari si a feed-back-ului de piata lunar catre management.
  • Incadrare in politica financiara a firmei - in privinta termenelor de plata si gestionarea creantelor din piata.
  • Raportare zilnica si saptamanala a activitatii in sistemul intern de CRM.

    OFERIM:

  • Un mediu de lucru placut cu o echipa tanara si dinamica
  • Posibilitate de avansare si dezvoltare continua
  • Training si instructaj total pentru activitatea si produsele specifice firmei
  • Salariu fix + comisioane din incasari globale, bonusuri in functie de categoriile de produse vandute
  • Bonusuri suplimentare semnificative de sfarsit de an, in functie de performanta.
  • Telefon mobil

Descrierea companiei

WESTONE SRL este importator de lubrifianti, aditivi si fluide auto / comerciale, exclusiv din Statele Unite ale Americii. Produsele comercializate de noi sunt unele dintre cele mai performante din lume, din toate punctele de vedere. Westone reprezinta firmele Nord Americane, TRIAX Lubricants North America, Prolong Super Lubricants, RISLONE si Diesel Power. WESTONE are o crestere semnificativa de la an la an, atingand volume de peste 600 de tone, vandute numai in Romania, in 2016. Sunem axati pe comercializarea de calitate fara egal, pe expansiune cu oameni capabili si doritori de o noua provocare.

Domeniul de Activitate: Import si distributie lubrifianti si fluide pentru industria auto, agricola si heavy duty (utilaje / camioane).Contractare si support distribuitori, retailer & consumatori finali

Brand Management, design, intretinere si monitorizare campanii publicitare pentru brandurile importate Introducerea de produse noi in piata din Romania.

Cautam oameni dedicati, seriosi, dispusi sa invete, adaptabili, deschisi, sa se alature echipei noastre. Oferim beneficii si salarii extrem de atractive pentru cei care doresc performanta.