Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

URBANIST

Scopul general al postului: elaborarea documentației de urbanism

Cerinţe :

-       absolvent facultate de specialitate (urbanism);

-       3-5 ani experiență ca urbanist;

- cunoșterea şi respectarea legislaţiei de proiectare în vigoare pentru proiectarea în urbanism;

-       experienţa în domeniul proiectării de urbanism (întocmirea documentaţiilor de urbanism PUD, PUZ, PUG, incluzând elaborarea documentaţiilor pentru avize specifice);

-       drept de semnătură RUR;

- cunoştinţe temeinice AutoCAD, iar alte softuri - reprezintă avantaj;

- experiență în elaborarea documentației pentru Plan de Mobilitate Urbană Durabilă- reprezintă avantaj;

- realizare studii de trafic - reprezintă avantaj;

- capacitatea de coordonare și abilități de leadership – reprezentă avantaj;

-       persoană comunicativă, echilibrată, pozitivă;

-       permis de conducere: B, reprezintă avantaj.

Sarcini și responsabilități:

-       Întocmirea documentaţiilor de urbanism complete;

-       Întocmește documentațiile care revin în sarcina sa în conformitate cu procedurile interne și prevederile legislației aplicabile;

-       Propune soluții și acordă sprijin pentru rezolvarea neconformităților și soluționarea problemelor de ordin tehnic identificate în derularea proiectelor;

-       Urmăreşte rezolvarea completă  a activităţilor la termenele stabilite şi intervine energic dacă se constată întârzieri sau neconformităţi;

-       Folosește softuri de specialitate pentru proiectare în conformitate cu normele și normativele în vigoare;

-       Se asigură de existența tuturor elementelor necesare implementării proiectelor;

-       Participă, atunci când este solicitat, la întâlnirile cu clienții, furnizorii și reprezentanții instituțiilor partenere;

-       Urmărește respectarea obligațiilor contractuale de către părțile implicate în derularea proiectului;

-       Oferă informații și acordă consultanță tehnică de specialitate clienților companiei;

-       Elaborează rapoarte periodice cu privire la stadiul proiectelor.

Beneficii :

-       Salariu competitiv în acord cu performanța în activitate;

-       Oportunitatea de implicare în cadrul unor proiecte mari naționale și internaționale cu beneficiari importanți;

-       Echipă tânăra și performantă;

-       Posibilitatea implementării unor soluții și strategii personale;

-       Accesul la activități variate și la sarcini complexe ce favorizează evoluția profesională.

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dvs. salariale?