Universal Teller - Iasi | Perioada determinata

casierie - ordin de plata - depunere

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Iași

Responsabilitatile postului:
Primirea, acceptarea si procesarea ordinelor de plata, instrumentelor de debit, schimburilor valutare si depozitelor, pentru clienti bancii, atat pe suport hartie cat si prin fax (acolo unde este cazul);
Investigarea si monitorizarea erorilor si oferirea informatiilor telefonice clientilor (tranzactii refuzate, confirmare sold, tranzactii prin IOL etc);
Efectuarea incasarilor si retragerilor de numerar la cererea clientilor, precum si a tranzactiilor de schimb valutar de tip CROSS;
Efectuarea transferurilor catre Sucursale;
Pregatirea raportarilor catre BNR si catre Sediul Central;
Responsabil cu activitatea de alimentare si supraveghere ATM si verificarea personalului de interventie ATM;

Cerintele postului:
Studii medii (liceu),cunostinte de specialitate;
Minim 1 an intr-o pozitie similara (casierie si/sau operatiuni servicii clientela);
Utilizare calculator: cunostinte solide de MS Office;
Bune cunostinte de limba engleza – comunicare orala si scrisa
cunoasterea legislatiei bancare locale (regulamentul BNR);
cunoasterea foarte buna a serviciilor privind numerarul;