Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilităţi

  • Colaborare stransa cu echipa de design & development pentru gasirea si implementarea unor solutiii de design cu scopul de a creste utilitatea aplicatiei si satisfactia utilizatorilor.

  • Colaborarea si comunicarea cu celalate departamente: product, design, makerting, development, etc.

  • Intelegerea conceptelor de atomic design. Intretinerea, imbunatatirea si utilizarea sistemelor de design modular dezvoltate de echipa de design.

  • Participarea in procesul de research pentru a asigura gasirea unor solutii centrate in jurul utilizatorului final.

  • Atentie la detalii si un skill-set avansat in in ceea ce priveste executia si design-ul componentelor / interfetei.

  • Livrarea solutiilor de design in concordanta cu goal-urile produsului si timeframe-ul roadmap-ului de dezvoltare.

Cerinţe

  • Experienta solida in app si web design

  • Cunoastea sau experienta in aplicatiile moderne de design si prototyping: Sketch, Figma, Adobe XD, Invision

  • Abilitate a lucra intr-o echipa de designeri si responsabiltatea de a lucra independent.

  • Confort cand vine vorba de a primi sau oferi feedback de design.

  • Atentie la detalii in executie si eficienta in design

  • Înțelegerea solidă a principiilor de design, typography.

  • Limba Engleza - nivel bun spre avansat

  • Curiozitate si dorinta continua de invatare si imbunatatire.

Beneficii

  • Dezvoltarea unei aplicatii utilizata si cunoscuta de peste 10 milioane de utilizatori worldwide.

  • Imbunatatirea skill-urilor de design, utilizand ultimele aplicatii si tehnologii in ceea ce priveste procesele de digital design.

  • Access si work show-off prin Bannersnack Dribbble Team

  • Access full la toata suita Adobe + Sketch si alte tool-uri de design.

  • Hardware modern - Apple MacBook Pro

  • Access la cursuri si conferinte de specialitate atat nationale cat si internationale

  • Team-building-uri si cursuri de softskills.

  • Spatiu de lucru modern si relaxat cu sala de jocuri, sala de mese

  • Cafea unlimited: coffee-shop quality.

  • Abonament privat servicii medicale de preventie

  • O echipa de peste 50 de oameni profesionisti si creativi.

  • Salariu atractiv, prime de sarbatori si reduceri la abonamente de fitness.