Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Prin FinTask, agentie de nisa, cautam candidati pentru rolul de Trezorier pentru un grup de companii detinute de un fond de investitii.

Cerinte

  • Absolvent de studii superioare in domeniul economiei, finante-banci;
  • Certificari de tip CECCAR - expert contabil, ACCA , reprezinta un plus;
  • Cunostinte solide si experienta relevanta in domeniu, in special in interactiunea cu bancile, operare multicash, internet banking, legislatie financiar fiscala;
  • Nivel avansat cunoastere limba engleza;
  • Cunostinte avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Atentie la detalii, excelente abilitati de planificare si focus pe obtinerea rezultatelor;
  • Diplomatie, foarte bune competente de comunicare si analiza.
  • Experienta precedenta in industria real estate/property management

Responsabilitati

  • Monitorizeaza respectarea imprumuturilor bancare si se asigura ca acestea sunt in conformitate cu prevederile contractuale, pregatind documentele necesare si efectuand calcule, tinand legatura atat cu departamentele interne si cu prestatorii externi (ex. audit pentru certificatele de conformitate emise pe baza situatiilor financiare auditate)
  • Efectueaza atat calcule estimative de interes intern, cu scopuri contabile, necesare spre a fi incluse in raportul lunar de management, cat si pentru raportarea catre banca (trimestrial)
  • Face cereri oficiale catre banci pentru utilizarea fondurilor in cazurile in care acestea sunt reglementate de catre contractele de credit
  • Administreaza soldul, raportul valute/ ron disponibil, date fiind nevoile valutare ale companiei, monitorizand fluxul de numerar versus nevoi si dispune spre aprobare tranzactiile valutare care se impun
  • Verifica si asigura atat semnarea cat si trimiterea catre banci a ordinelor de plata, a cererilor de executare de scrisori de garantie si a biletelor la ordin emise in favoarea societatii
  • Interactioneaza cu evaluatorii selectati de companie pentru realizarea rapoartelor de evaluare necesare societatii
  • Pastreaza electronic (la nivel se sistem ERP) evidenta garantiilor
  • Ofera consiliere din punct de vedere functional si formal asupra problemelor legate de garantii
  • Monitorizeaza balanta de numerar zilnic

Descrierea companiei:

Fintask specializes in Finance & Accounting Staffing services. All our candidates are interviewed in person to thoroughly evaluate their background, experience, technical skills and aspirations to ensure that we meet or exceed our clients’ expectations as a valuable business partner. We are sourcing, screening and interviewing the best and brightest Accounting & Finance talent from Staff Accountants to CFO'.Please refer to our site.