Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, rusă

Adresa/ adresele jobului

Strada Gramont, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Agentia de turism ETALON TRAVEL din Bucuresti specializata in INCOMING si turism Corporate Intern isi MARESTE ECHIPA

De aceea iti putem oferi :

- SALARIU motivant (negociat in functie de ABILITATI si/sau Experienta , de la  2000 lei /  lunar );
- Program Full -time de L-V, 8 ore/zi + Pauza de Masa ;
- Beneficii/Tichete de masa
- PRIME de Sarbatori (2 ori /an);
- Bonusuri trimestriale calculate in functie de REALIZARI !
- Reduceri pentru propriile vacante (2 ori/an)
- Training si cursuri de devoltare personala ;
- Participarea in Calatorii de Informare - INFOTRIP-uri (2 ori/an) ;
- Decontarea Transportului (Lunar);
- Mediu Placut de lucru, birou modern in inima Bucurestiului .

NE AJUTI DACA :
- Ai experienta in domeniul TURISMULUI, minim 2 ani, preferabil AGENTIE de TURISM ;
- Ai studii superioare FINALIZATE sau in CURS de FINALIZARE in domeniul turismului sau esti posesor de BREVET ! Aceasta cerinta nu este obligatorie daca posezi un CERTIFICAT de CALIFICARE de Agent Turism .
- Cunosti Limba Engleza si RUSA  sufiecient cat sa scrii, citesti si porti conversatii de dificultate medie;
- Operezi cu usurinta pe PC (pachet Office, Navigare INTERNET - multiple browsere ), diverse aplicatii : Newsletter manager, Photo/Video Manager, nivel mediu;
- Ai o comunicare cursiva , orala si scrisa, stabilesti usor relatii , gestionezi cu usurinta diverse situatii aparute ;
- Ai atentie distributiva si la detalii, bine conturata ;
- Reusesti sa iti duci task-urile pana la bun sfarsit, pentru dead-line-ul stabilit de comun acord cu managerul agentiei !
- Esti organizat si punctual, responsabil si sigur pe ceea ce faci ! OBLIGATORIU

AVANTAJE pentru candidatii care :

- Cunosc principalele destinatii si produse turistice romanesti, dar si din strainatate , furnizorii si Touroperatorii din domeniu, sistemele de rezervari, procedurile de lucru generale si de incoming , ;
- VORBESC /CITESC/ SCRIU Limba RUSA , nivel mediu - spre avansat !
- Poseda partea de back-office in sistemul EUROSITE - administrare date/informatii/tarife/usere .

RESPONSABILITATILE potentialului AGENT de TURISM :

- Relationeaza si comunica cu principalii Furnizori-parteneri din ROMANIA
- Relationeaza si comunica cu principalii Clienti -parteneri din STRAINATATE si ROMANIA
- Redacteaza ofertele agentiei, introduce informatii in sistemul propriu de rezervari;
- Promoveaza si implusioneaza Produsele agentiei spre vanzare pe canalele clar definite ;
- Raspunde in timp util , intr-un mod profesionist cererilor parvenite pe : e-mail, telefon, pagina de facebook, alte cai de comunicare on-line si off -line ;
- Intocmeste documentatia necesara si specifica pentru fiecare rezervare in parte (contracte, vouchere, facturi, documente de plata, etc)
- Se implica in orice alta activitate de birou necesara bunului mers al agentiei ( Inregistreaza corespondenta interna /externa, se deplaseaza ocazional la POSTA/BANCA - aflate in proximitatea biroului, intretine spatiul sau de lucru, inclusiv integritatea datelor virtuale, fizice, comunica cu colegii eficient, ajuta la mentinerea unei atmosfere de echipa si productivitate )