Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

esky main

Candidatul ideal

Stii care este principala sursa de informare privind serviciile turistice in prezent? Internetul pentru 75% din utilizatori iar agentul de turism clasic pentru doar 6%. Unde poti rezerva cele mai ieftine bilete de avion si servicii de calatorie? Online. Unde gasesti inspiratie si sfaturi pentru aventurile viitoare? Tot online. Unde planifici cel mai rapid si mai eficient o vacanta in orice colt al lumii? Bineinteles ca online. Viitorul turismului este online iar eSky este deja acolo. Tu ce mai astepti? Alatura-te azi echipei noastre de experti in rezervarea calatoriilor online si haidem sa ajutam impreuna milioane de clienti sa-si implineasca visele.

De ce ai nevoie pentru a face parte din echipa ?

• Sa ai o pasiune pentru calatorii si bune cunostinte despre bilete de avion, rezervari hoteliere si destinatii turistice
• Sa fi activat in domeniul turismului sau in domenii adiacente (ticketing, serviciu clienti, call center) cel putin 1 an
• Sa stii sa utilizezi PC-ul, suita Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si Internetul la nivel avansat. Experienta in utilizarea unui sistem GDS (Worldspan sau Amadeus) reprezinta un avantaj
• Sa ai aptitudini de comunicare si o atitudine profesionista in special in timpul conversatiilor telefonice
• Sa iti placa provocarile si sa iti doresti performanta pe termen lung
• Sa ai abilitati de convingere si de vanzare si orientare spre satisfacerea nevoilor clientilor
• Sa vorbesti limba engleza la nivel avansat - orice alta limba straina fiind un plus
• Sa fii rezistent/a la stres si sa iti placa sa finalizezi cu succes sarcinile profesionale
• Sa iti doresti o cariera in turism si sa vrei sa evoluezi intr-un domeniu inovativ si de viitor

Descrierea jobului

Ce vei face in cadrul echipei noastre?

• Vei ajuta clientii eSky sa aleaga serviciile perfecte pentru calatoria lor, intr-un mod cat mai simplu si mai eficient, la un nivel de calitate foarte ridicat
• Vei prelua solicitarile clientilor telefonic sau prin e-mail, tratandu-le intr-un mod eficient si profesionist
• Vei efectua rezervari de servicii turistice (bilete de avion, hoteluri, asigurari de calatorie, inchirieri masini etc) in sistem GDS si in sistemul propriu de rezervari
• Vei opera modificari si anulari ale rezervarilor de calatorie conform cerintelor pasagerilor, gasind cele mai bune solutii pentru acestia
• Vei asista utilizatorii pas cu pas in folosirea website-ului companiei si le vei oferi informatii complete cu privire la serviciile eSky
• Vei contacta partenerii, liniile aeriene si hotelurile pentru confirmarea rezervarilor
• Vei ajuta mii de clienti sa calatoreasca bine informati si fara griji in destinatia mult visata
• Vei fi inconjurat de oameni la fel de tineri si dinamici ca si tine si te vei dezvolta alaturi de o echipa unita si profesionista

Ce alte beneficii vei avea?

• Un pachet salarial motivant (salariu fix plus bonus de performanta lunar)
• Tichete de masa
• Abonament la o clinica medicala privata
• Facilitati la achizitionarea de servicii de calatorie
• Acces la traininguri de specialitate
• Flexibilitate la planificarea turelor de lucru
• Un mediu de lucru placut, deschis si prietenos

Daca iti doresti o cariera care sa conteze, actualizeaza-ti repede CV-ul si aplica! Succes!

Descrierea companiei

eSky este una dintre cele mai puternice agenții de turism din România, cu vânzare exclusiv online. Deține 28% cotă de piață, din segmentul vânzării online de bilete de avion de către agențiile de turism din România. Face parte din grupul multinațional eSky Group, prezent în piețele din Polonia, România, Bulgaria, Brazilia, Peru, Turcia, Cehia și Moldova. În piața românească activează din 9 noiembrie 2009.

Prin crearea și  susținerea unei comunități online complexe, eSky încurajează o abordare inteligentă a călătoriilor. eSky este, astfel, alături de prietenii săi înainte, în timpul și după călătorie cu sfaturile, informațiile și cunoștințele de care are nevoie fiecare călător în parte.

Echipa eSky înseamnă sute de specialiști răspândiți în întreaga lume, uniți de aceeași pasiune de a transforma vise în realitate prin cunoștințele lor în materie de călătorii. Dacă vrei să contribui la călătorii împlinite, zi de zi, alătură-te echipei eSky!