Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 700 €

Compania - BFG Packaging SRL
• Producator de ambalaje din polistiren extrudat si polipropilena pentru industria alimentara
• Sediul (departamentul de vanzari si departamentul comercial) in Bucuresti, Bd. Aviatorilor
• Fabrica de productie in Petresti, judetul Dambovita
• Retea de clienti / distribuitori in peste 30 de tari din Europa
• Companie in dezvoltare, cu planuri ambitioase de crestere pentru urmatorii ani

Pozitia - Transport Buyer

  • Isi desfasoara activitatea la sediul din Petresti, jud. Dambovita
  • Raporteaza catre Logistic Manager

 Cerinte:

  • Entry-level / Mid-level
  • Studii superioare
  • Experienta relevanta
  • Cunostinte legislatie privind circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri, cunostinte in domeniul legislatiei vamale
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu / nivel avansat

Responsabilitati principale:

  • Organizeaza transportul pentru clientii companiei (conditii de livrare „delivered”), cautand cele mai bune oferte din piata
  • Identifica solutii optime privind desfasurarea transportului in conformitate cu politica interna a companiei si comunica solutiile alese cu persoana responsabila cu planificarea productiei si coordonatorii de vanzari
  • Intocmeste documentele necesare de livrare (facturi, CRM, etc.), precum si documentele necesare in vederea efectuarii formalitatilor vamale
  • Realizeaza rapoarte de activitate