Acest job nu mai este activ.

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Payout este in cautarea unui Consultant in Transfer Pricing, pentru clientul sau, o companie ce ofera servicii de consultanta fiscala si financiara.

Candidatul ideal este absolvent de studii superioare economice, cu experienta intr-o companie cu activitate de consultanta fiscala, prioritar in domeniul intocmirii dosarelor de Transfer Pricing.

Cerinte:

Experienta 2-3 ani in consultanta si intocmire dosare de Transfer Pricing (cerinta obligatorie);
Cunostinte limba engleza, nivel avansat (cerinta obligatorie);
Foarte bune cunostinte legislative in domeniul Tranfer Pricing;
Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte in acelasi timp;
Foarte bune abilitati de comunicare, atat scrisa cat si verbala;
Persoana organizata, ordonata, cu cu initiativa si putere de convingere;
Cunostinte MSOffice;

Responsabilitati:

Consultanta in vederea intocmirii dosarelor de Transfer Pricing;
Analiza, intocmirea, interpretarea si documentarea informatiilor in vederea intocmirii dosarelor de Transfer Pricing;
Oferirea solutiilor si a opinilor corecte din punct de vedere legislativ in domeniul dosarelor de Transfer Pricing;
Analiza si interpretarea cerintelor legislative primite din partea clientilor, redactarea opiniilor;
Comunicarea permanenta cu clientii societatii, rezolvarea cerintelor acestora si respectarea termenelor de finalizare a lucrarilor;
Mentinerea legaturii cu autoritatile competente;
O buna colaborare cu membrii echipei, ajutand si sprijinind la finalizarea proiectelor;