Trainer tehnic autocamioane si autobuze

trainer tehnic

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

MHS Truck & Bus este lider de piață în Romania în comercializarea și întreținerea camioanelor mărcii germane MAN.
Suntem o echipă de peste 300 angajați, ce își desfășoară activitatea în 8 locații diferite din țară.
Pentru centrul nostru de scolartizare, suntem in cautarea unui trainer tehnic, care sa asigure asigure formarea si specializarea profesionala a personalului nostru din service.

Descrierea postului:

- Instruirea angajaţilor din atelierele de reparaţii, în vederea dobândirii cunoştinţelor, abilităţilor, atitudinii şi comportamentelor necesare în activitatea lor curentă

- Pregătirea cursurilor, inclusiv îmbunătăţirea manualelor existente şi a suporturilor de curs

- Identificarea nevoilor de instruire şi participarea la elaborarea planului de şcolarizare

- Evaluarea eficienţei training-ului

- Identificarea metodelor de îmbunătaţire a procesului de formare a personalului

- Menținerea mediului de instruire sigur și sănătos, urmând regulile organizaţiei și reglementările legale în domeniu.

 Cerinţe:

- Absolvent facultate de profil tehnic – profilul Autovehicule Rutiere constituie un avantaj

- Foarte bune abilităţi de comunicare (scrisă şi verbală), abilitatea de a vorbi în faţa unei audienţe

- Bune abilităţi de organizare, coordonare, relaţionare; meticulozitate

- Cunoaşterea limbii engleze cel puţin la nivel mediu; cunoaşterea limbii germane reprezintă un avantaj

- Abilitate de a respecta termenele limită

- Persoană responsabilă şi punctuală

- Cunoştinţe MS Office

Noi iti oferim:
- Salariu atractiv și condiții de lucru excelente la standard internațional
- Mediu de lucru modern și colegial
- Suport profesional si sustinut din partea organizatiei
- O experiență de lucru creativă și bogată.

Ești interesat?

Apasă butonul pentru aplicația de job și hai să vedem dacă ne putem uni forțele!