TRAINER LIMBA GERMANA - Bucuresti

trainer - germana

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

Cunoaşterea excelentă a limbii germane ;
Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Moderne;
Experienţă în predarea limbii germane persoanelor adulte;
Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;
Certificatele internaţionale sau stagiile de perfecţionare în ţara de origine a limbii predate reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului:

Predarea limbii germane persoanelor adulte;
Adoptarea unei metode interactive de predare;
Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
Întocmirea unor rapoarte periodice de activitate, inclusiv online.

Beneficii:

Dezvoltare profesională permanentă în domeniul predării limbilor străine (ex: participare la programe de training, certificări internaţionale etc.)
Lucrul într-un mediu concurenţial, pentru companii multinaţionale de prestigiu;
Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri în comunicate de presă oficiale etc)
Salariu fix lunar si pachet de beneficii flexibile.

Descrierea companiei:

Echipa Centrului de Limbi Straine A_BEST este formată din oameni extrem de motivați, activi şi dornici de dezvoltare personală şi profesională, făcând parte dintr-un mediu cu o atmosferă degajată, orientată spre performanță. A_BEST îți oferă ocazia să îţi dezvolți aptitudinile într-o organizaţie modernă, în plină ascensiune. Detalii pe website: