Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; București

Cerinte

- Absolventa scoala de cosmetica
- Experienta anterioara in domeniu si/sau in salon (minim 3 ani) reprezinta un avantaj
- Cunostinte generale despre chimia produselor cosmetice, anatomia si functiile pielii, cauzalitatea disfunctiilor pielii, metode generale de tratament si patologie generala
- Capacitatea de a sustine un curs teoretic si practic interactiv
- Aptitudini dezvoltate de relationare si comunicare
- Aptitudini pedagogice, capabila sa prezinte programele intr-o maniera practica
- Buna cunoastere a echipamentelor cosmetice
- Persoana dinamica, cu initiativa, responsabila si cu foarte bune abilitati de comunicare
- Dorinta de dezvoltare si studiu
- Persoana motivata, organizata, implicata si punctuala
- Cunoasterea limbii engleze
- Operare PC (Microsoft Office, Outlook)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- Organizarea, monitorizarea și evaluarea programelor de training

- Sustinerea si implicarea activa si responsabila in evenimentele de brand
- Sustinerea de prezentari practice si teoretice in fata clientilor pe teren, alaturi de echipa de vanzari, argumentatii clare si documentate despre calitatile produselor prezentate

- Studiul permanent al brandului și a noilor tendinte din piata, precum și detinerea tuturor informatiilor privind protocolul de aplicare și produsele brandului reprezentat
- Anticiparea si evaluarea nevoilor de training

- Sustinerea cursului teoretic la standarde superioare si în limbaj adecvat, organizarea si sustinerea demonstratiei practice, îndrumarea cursantilor proactiv si implicat exclusiv in legatura cu brandul
- Pregatirea sesiunilor de training (punerea la dispozitia cursantilor a suportului de curs, pregatirea materialelor necesare activitatii practice, organizarea si ordonarea salii de curs

- Adoptarea unui rol de model pentru lucratorii din piata in vederea fidelizarii, inspirarii și motivarii lor in lucrul cu brandul reprezentat

- Adoptarea unei atitudini si tinute profesionale în cadrul seminariilor și evenimentelor susținute. Păstrarea unei stări de spirit mereu pozitivă

- Colaboreaza cu departamentele interne pentru a asigura un flux de comunicare stabil și eficient

- Pregatirea, redactarea si perfectionarea materialelor didactice pentru curs conform protocolului de brand

BENEFICII
- Mediu placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa
- Beneficii salariale motivante
- Colaborare pe termen lung

- Traininguri de specializare interne si externe

Descrierea companiei

Complete Beauty este o companie specializata in oferirea de solutii complete pentru dotarea centrelor de infrumusetare. Brandurile pe care a ales sa le promoveze in Romania definesc respectul acordat de companie profesionistilor si consumatorilor locali.