Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

HORNBACH se află în topul magazinelor de materiale de construcţii și grădinărit cu o cifră de afaceri de peste 3 miliarde euro/an, cu o reţea de peste 150 magazine și aproximativ 18000 de angajaţi. Momentan este prezent în 9 ţări europene.

HORNBACH este o afacere de familie, independentă, listată la bursă, aflată deja la a 5-a generaţie. Astăzi compania germană operează unul dintre primele cinci lanțuri de magazine de materiale de construcţii şi grădinărit din Europa.

În spatele succesului HORNBACH se află angajaţii noştri, conduşi de către o echipă de management experimentată. 140 de ani de istorie dovedesc succesul HORNBACH!

Responsabilităţi:

- Desfășurarea şi îmbunătăţirea programelor de dezvoltare profesională Hornbach;

- Identificarea cerinţelor de învăţare şi dezvoltare pentru diverse grupe ţintă din cadrul companiei, precum şi asistarea acestora în cadrul dezvoltării profesionale;

- Organizarea training-urilor;

- Coordonarea şi auditarea programelor de integrare la locul de muncă a noilor angajaţi;

- Gestionarea desfăşurării şcolarizărilor cu furnizorii;

- Adaptarea şi asigurarea calităţii în cadrul procedurii de traducere a diverselor documente specifice.

Cerinţe:

- Certificat de calificare în profesia de formator;

- Cunoştinţe în domeniul managementului proiectelor;

- Studii superioare;

- Cunoştinţe avansate de limba germană ;

- Cunoaşterea foarte bună a pachetului de programe Microsoft Office;

- Atenţie concentrată şi atenţie pentru detalii;

- Fire deschisă şi sociabilă, spontaneitate, atitudine pozitivă;

- Rezistenţă fizică şi psihică, echilibru emoţional, autocontrol;

- Abilităţi de lucru în echipă;

Ofertă:

- Formare profesională în cadrul companiei;
- Oportunități reale de promovare în cadrul companiei;
- Salariu atractiv și un sistem de premiere în funcție de implicare și performanțe individuale;
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă dinamică și motivată;
- Un loc de muncă sigur într-un ambient modern.

Așteptăm CV-ul d-voastră şi vă dorim mult succes!