Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Studii medii finalizate;
  • Experienta anterioara pe o pozitie similara constituie avantaj;
  • Cunostinte solide de operare PC: utilizare Excel la nivel avansat;
  • Persoana organizata, meticuloasa;
  • Creativitate;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Atentie la detalii;
  • Persoana orientata catre rezultat.

Descrierea jobului

  • Realizeaza, actualizeaza si intretine zilnic planogramele (layout-urile rafturilor), in software specializat;
  • Participa activ in procesele de Category Management si in analizele recurente ale categoriilor gestionate;
  • Comunica magazinelor planogramele modificate;
  • Este responsabil de management-ul setarilor specifice de sistem, pentru categoriile de care raspunde;
  • Asigura disponibilitatea sortimentatiei active, pentru fiecare magazin in parte, in functie de stocurile disponibile;
  • Verifica zilnic corectitudinea datelor si rezolva problemele care apar;
  • Colaboreaza cu deptartamentele IT, Comercial, Stock Replenishment in vederea rezolvarii rapide a tichetelor deschise;
  • Raspunde de procesarea fisierelor care ofera date si suport specific postului;
  • Urmareste nivelul OOS (out of stock) si Overstock, saptamanal;
  • Actualizeaza sortimentatia magazinelor existente, in caz de modificari;
  • Participa la vizite / deschideri de magazine.