Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

header Nestle

Nestlé Romania cauta candidatul potrivit pentru pozitia de

de Trade Marketing Specialist Pet Food, Nestle Purina

Responsabilităţi :

  • Analizeaza toate datele disponibile (cota de piata, distributie, sell-out/sell-in, intensitatea promotiilor, analize pe clienti) la nivel de canal si client, in baza carora  propune solutii de crestere.
  • Realizeaza impreuna cu Line Managerul planul de Trade Marketing pentru categorie incluzand distributie, sortimentatie, promotii, portofoliu, recomandari privind cheltuirea TTS-ului pe canale, recomandari in ceea ce priveste ambalajele.
  • Stabileste, pe baza strategiei pe canal, planuri pentru categorie cu suportul managerului de canal cand/daca este cazul.
  • Asigura integrarea in totalitate a categoriei si a planurilor pe canal.
  • Acorda suport pentru Line Manager in ICP (Integrated Comercial Plan) pentru categorie si se asigura de implementarea acestuia in Calendarul de Activitati Comerciale si intalniri de aliniere a planurilor de afaceri.
  • Dezvoltarea in profunzime si concentrarea pe shopper insight pentru categorie, pentru identificarea de solutii practice de crestere a categoriei in trade.
  • Recomanda si se asigura de implementarea solutiilor pentru fiecare categorie de magazin (planograme, materiale promotionale de comunicare, targete AVA etaliniate cu obiectivele canalului.
  • Se asigura de implementarea planului promotional: recomandarile TTS vs PFME, materiale promotionale, recomandari pentru forta de vanzari, pre si post evaluarea programelor promotionale.
  • Recomanda pozitionare strategica adecvata pentru categorie, inclusiv pentru produsele nou lansate, relansate: vanzari personalizate pe tipul de client proiect client, contribuția la comentarii de afaceri
  • Monitorizeaza in mod constant performanta categoriei, analizeaza riscurile si propune Managerului de Categorie actiuni de remediere a acestora.
  • Evaluarea calitativa a  executiilor si identificarea continua a zonelor de imbunatatit.

Experienţă si calificare necesare:

  • 3 ani + experienta relevanta in trade marketing si/sau marketing
  • Experienta de management de proiect
  • Studii superioare
  • Atentie la detalii si o buna organizare
  • Abilitati de negociere, persuasiune si lucru in echipa

Numai candidatii potriviti vor fi contactati.

  • Interviu online
  • Please tell what has motivated you to apply for this role.
  • What is the minimum salary you would accept to join us? (Lei Neto)
  • Have you participated in other selection processes at Nestlé? If yes, please tell which ones.