Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Rol: Organizeaza si coordoneaza serviciile de foraj realizate cu instalatiile de foraj si personalul care compune formatiile de foraj, in asa fel incat sa obtina performantele solicitate de catre Clienti.

Responsabilitati:

- Organizeaza operatiile de transport si montaj ale instalatiilor de foraj in asa fel incat acestea sa fie facute in siguranta si in cel mai scurt timp posibil

- Organizeaza formatia de foraj si se asigura ca toate procedurile de lucru sunt respectate, in asa fel incat toate operatiile se realizeaza in timpul stabilit si in siguranta

- Se asigura ca tot personalul din subordine respecta toate procedurile de HSE iar operatiile sunt realizate in siguranta;

- Se asigura ca stocurile de piese de schimb si consumabile pentru instalatia de foraj sunt asigurate in asa fel incat sa nu existe timpi de asteptare cu instalatia de foraj din cauza lipsei acestora;

- se asigura ca echipamentele care compun instalatia de foraj precum si sculele de foraj sunt inspectate, cu certificate de inspectie valide si in foarte bune conditii

- Realizeaza toate programele de foraj coordinate de catre Supervizorii Clientului  si face propuneri de modificare daca acestea exced capacitatea instalatiilor de foraj si reparatii sonde

- Urmareste inregistrarea corecta a orelor de lucru ale echipamentelor instalatiilor de foraj, urmareste lucrul mecanic al cablului de foraj, urmareste si executa programul de inspectie al sculelor si echipamentelor de foraj.

- Colaboreaza cu personalul departamentului Constructii pentru a se asigura ca locatiile de foraj sunt construite la dimensiuni acceptabile pentru montarea instalatiilor de foraj si reparatii capitale.

- Participa la realizarea si implementarea politicilor QHSE la nivelul sondei;

Cerinte:

- Studii universitare in domeniul forajului;

- Certificat valiid curs prevenirea si combaterea manifestarilor eruptive la sonda

- Minimum 5 ani experienta in functia de Tool Pusher;

- Bune cunostinte de limba engleza, scris si vorbit (inclusiv termeni tehnici specifici domeniului foraj);

- Cunostinte MS Office;

- Permis de conducere - categoria: B;

- Capacitate de organizare si planificare;

- Bun organizator.