Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam o persoana care sa fie comunicativa, serioasa, organizata, cu o atitudine pozitiva potrivita pentru ocuparea postului de Agent vanzari prin telefon.

DESPRE NOI:

 Compania Helios Medical&Dental, unul dintre principalii importatori si distribuitori de consumabile si echipamente pentru stomatologie si tehnica dentara din Romania, cu o prezenta pe piata romaneasca de peste 25 ani, dispune de retea nationala de magazine si distributie, venind astfel in intampinarea clientilor nostri cu promtitudine si profesionalism.

CANDIDATUL IDEAL:

- Experienta: minim 6 luni;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Abilitati de negociere si prezentare;
- Atitudine pozitiva, initiativa, dinamism;
- Seriozitate si dorinta de afirmare;
- Cunostiinte minime de Office (Word, Excel)
- Persoana dinamica si optimista.
- Experienta in vanzari constiuie un avantaj
- Orientare catre client si catre calitatea serviciilor prestate;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Intelegerea necesitatilor si asteptarilor clientilor;

- Responsabilitate agentului se inchieie odata cu inregistrarea facturii de comanda in soft
- Contactarea zilnica a clientilor si prezentarea ofertelor dar si preluarea comenzilor telefonice;
- Crearea bazei de date cu potentialii clienti, contactarea acestora, prezentarea ofertei;
- Mentinerea relatiilor cu clientii pentru fidelizarea acestora;
- Derularea activitatii conform politicii companiei.

OFERTA (BONUSURI, BENEFICII):
- Atmosfera prietenoasa, echipa ambitioasa si pozitiva;
- Pachet salarial motivant cu prime stimulative, corespunzatoare performantei individuale;
- Program de munca full time de 5 zile saptamanal;
- Traninguri si teambuilding-uri periodice.