Acest job nu mai este activ.

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Reghin; Petelea

Cerinte: Studii medii - calificare tehnician veterinar;
                Experienta de lucru intr-o ferma de reproductie si crestere a bovinelor reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului:
Depistează şi controlează zilnic de dimineaţă toate cazurile de animale suspecte de îmbolnăvire, raportând imediat medicului epizotologde existenţa acestora;
Organizează şi conduce activitatea de furajare a animalelor din sector, luând măsuri pentru furajarea acestora la timp;
Intocmeste procesele verbale de sacrificari, de moarte, de predare primire a animalelor intre sectoare;
Participa la lotizarea efectivului de animale;
Participa la extractii de animale;
Urmăreşte respectarea consumului de furaje pe etape
Coordoneaza activitatea de dezinfectie, deratizare, dezinsectie din sector;
Organizează şi conduce activitate de mutare a animalelor de la un sector la altul;
Răspunde de aplicarea şi respectarea normelor sanitar – veterinare şi de biosecuritate în sector;
Realizeaza tratamente si vaccinari.

Beneficii:

- contract de munca pe perioada nedeterminata, dupa perioada de proba,

- transport din localitatea de resedinta la locul de munca si inapoi sau cazare in locuintele de servici ale societatii la alegere

- o masa pe zi

- salariu atractiv stabilit de comun acord

  • Interviu online
  • Descrieti pe scurt experienta profesionala:
  • Care sunt punctele dvs. forte
  • Care este cea mai mare slabiciune a dumneavoastra ?
  • Cum va descurcati in situatii de stres si presiune ?
  • De ce ati plecat/ plecati de la ultimul loc de munca ?
  • De ce vreti acest loc de munca ?
  • De ce v-am angaja ?
  • Ce mai puteti sa ne spuneti despre dvs. ?
  • Salar minim acceptat de dvs. ?
  • Program de lucru solicitat de dvs. ?
  • Alte beneficii solicitate ?