Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Locotenent Petre Linteș, București

Candidatul ideal

Global Systems Communications angajeaza tehnicieni telecomunicatii, cunostinte minime retelistica, retele de date wireless, sisteme supraveghere video, sisteme alarmare la efractie, sisteme de control acces cu permis de conducere categoria B si disponibilitate deplasari in tara. Salariu atractiv si bonusuri in baza performantelor.

Descrierea jobului

- instalarea sistemelor de securitate fizica, instalarea echipamentelor de telecomunicatii, realizarea de retele de cablare structurata, realizarea de alte sisteme specifice infrastructurilor IT&C;
- configurarea hardware si software a echipamentele instalate, asigurand calitatea lucrarilor specifice si interventia operativa pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea superiorilor sai;
- deplasarea la sediul clientului, pentru constatarea si remedierea eventualelor probleme de functionare sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
- intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunilor (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire);
- gestionarea interventiilor tehnice in functie de prioritate in asa fel incat sa se rezolve toate activitatile programate pentru ziua respectiva;
- punerea in functiune, instalarea si programarea sistemelor si a echipamentelor noi in termenele contractuale stabilite;
- asimilarea de cunostinte referitoare la echipamentele noi aparute, invatarea si punerea in aplicare a acestor cunostinte in activitatea curenta;
- efectuarea de instruiri tehnice si acordarea de asistenta tehnica la beneficiar personalului care opereaza echipamentele;
- stabilirea necesarului de echipamente si materiale necesare interventiilor.

Descrierea companiei

Compania GLOBAL SYSTEMS COMMUNICATIONS este dedicata parteneriatelor si satisfacerii nevoilor de business ale clientilor sai. GSC isi dezvolta intr-un mod coerent si constant competentele tehnice si portofoliul de produse si solutii.

 Solutii Supermicro – Servere, Solutii si tehnologie de stocare, Solutii green computing pentru HPC Data Center, Solutii Cloud Computing, Solutii Enterprise IT - Big Data.

Soutii Active de retea -  Solutii VoIP, LAN Switching&Routing, Solutii pentru retele Wireless, Solutii PoE, Solutii Video Surveillance, Solutii Industrial Ethernet, Media Conversion, Digital Signage, Home Automation, Control Acces, Solar Power.

 Solutii Pasive de retea -  GSC ofera o gama larga de elemente de infrastructura pentru sisteme de cablare de date, echipamente pasive de cupru si fibra optica si solutii pentru echiparea data center-urilor.

 GSC ofera servicii de consultanta, proiectare, instalare, mentenanta si suport pentru:

-        Sisteme de cablare structurata ( Cat 5E, 6&6A, T1, DSL, Coaxial, Fibra Optica)

-        Solutii Data Room / Data Center

-        Retele de date Wireless locale si Industriale

-        Sisteme Home Automation, Campus Automation, Industrial Automation, Acces Control

-        Sisteme sonorizare si conferinta/videoconferinta

-        Sisteme de securitate integrate