Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

49 Strada Eugen Ionesco, Cluj-Napoca

Hosterion angajeaza tehnician suport Linux nivel 1 pentru clientii de web hosting (gazduire web) din afara tarii si din Romania. Postul este la biroul nostru din Cluj-Napoca, cu norma intreaga (40 de ore pe saptamana).

Se lucreaza in regim: 07:00-19:00, 24 de ore libere, 19:00-07:00, 48 de ore libere. In week-end si de noapte se poate lucra de acasa.

Candidatul ideal

  • are o personalitate deschisa, prietenoasa si optimista
  • este serios si punctual
  • are abilitati excelente de comunicare, oral si in scris, in limba romana si in limba engleza
  • este pasionat de IT si internet
  • are cunostinte excelente de limba engleza (exprimare cursiva in scris si oral)
  • este un internet power user: FTP, POP3, SMTP, CPanel, Wordpress, DNS, HTML
  • are (minime) cunostinte de utilizare Linux

Responsabilitati

  • ofera suport tehnic nivel 1 prin email si telefon pentru serviciile de web hosting (gazduire web) si pentru inregistrarea numelor de domenii internet
  • urmareste buna functionare a serverelor prin uneltele de monitorizare interna
  • se implica in perfectionarea solutiilor tehnice si perfectionarea serviciilor in general

Beneficii

  • perioada de 1-3 luni de pregatire la locul de munca
  • acces la biblioteca IT a companiei
  • mediu de lucru placut
  • sporuri consistente pentru orele de noapte, sarbatori legale si (eventualele) ore suplimentare
  • salariu competitiv
  • bonuri de masa
  • concediu de odihna 20 de zile lucratoare pe an
  • prime anuale in functie de performantele companiei

  • Interviu online
  • Ce protocol se foloseste de obicei pentru a incarca fisierele unui site pe serverul de gazduire web?