Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

Suntem interesați să descoperim talent și pasiune pentru domeniul IT. Căutăm un coleg nou la sediul nostru din București, care să ofere asistentă informatică și tehnică utilizatorilor clientului nostru identifici? Te așteptăm «să vorbim IT»!

Profilul căutat :

  • Capacitatea de a stabili diagnosticul de la distanță;
  • Minimum 1 an de experiență în oferirea de suport tehnic - hardware&software (preferabil în limba franceză);
  • Capacitatea de a oferi asistență și soluții utilizatorilor în problemele raportate de către aceștia;
  • Cunostinṭe de limbă franceză la un nivel B2 (atât în scris cât și oral);
  • Disponibilitate pentru lucrul in ture (dar nu in ture de noapte) ;
  • Foarte bună capacitate de organizare și prioritizare a task-urilor;
  • Bune abilităti de comunicare;
  • Spirit de echipă.

Descrierea jobului :

  • Oferirea suportului tehnic utilizatorilor/angajaților clientului nostru francez și a dispozitivelor periferice (configurarea calculatoarelor, imprimantelor, conexiunilor de internet, servere, etc.)
  • Instalarea și configurarea necesarului software conform specificațiilor;
  • Acordarea acceselor în Active Directory;
  • Crearea/dezactivarea conturilor de Windows/e-mail/Outlook, etc.;
  • Asigurarea securității și confidențialitatii rețelei de calculatoare;
  • Organizarea și prioritizarea task-urilor de lucru.

Beneficiile noului coleg:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru dinamic, în cadrul unei colectiv profesionist și motivat;
  • Training și coaching din partea responsabililor direcți.