Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Iași

MOLDOVA SEMINTE, o companie de top in industria procesarii semintelor, doreste sa isi mareasca familia, prin angajarea unor profesionisti care sa aiba experienta in domenii de activitate precum mecanic, automatizari, electric, in industria de producere a semintelor, industria alimentara, silozuri de cereale, vinificatie.

Daca esti o persoana dinamica, dornica de afirmare si mai ales de dezvoltare profesionala intr-un mediu multinational, te asteptam sa faci parte din echipa noastra.

Educatie:

  • Minimum studii liceale – profil automatizari, electric, mecanic.
  • Studii cu diploma de licenta sau studiile tehnice vor reprezenta un plus.

Experienta:

  • Experienta tehnica (mecanic sau electric).
  • De preferat experienta in departament mecanic, automatizari, electric, in industria de producere a semintelor, industria alimentara, silozuri de cereale, vinificatie.

Competente speciale:

  • Aptitudini tehnice de specialitate.
  • Aptitudini organizatorice si de coordonare.
  • Angajatul va avea  aptitudini sporite in a identifica situatiile de urgenta, care sa conduca la eficienta, spirit de echipa.
  • Fluenta in limba engleza (scris, vorbit, citit) reprezinta avantaj.

Scopul postului

  • Tehnicianul de masini si utilaje va avea respnsabilitati de intretinere, operare si eficientizare a echipamentelor din statia de procesare Moldova Seminte.
  • Efectuarea sarcinilor atribuite pentru zona operationala privind procesarea semintelor.

Principalele sarcini si responsabilitati

  • Efectueaza lucrari de intretinere preventiva si corectiva a echipamentelor si instalatiilor pentru zona atribuita.
  • Operarea in conditii optime a echipamentelor in acord cu cerintele impuse de producator si ale managementului.
  • Participarea la instruiri interne si externe, insusirea si punerea in practica a cunostintelor acumulate.
  • Tehnicianul de masini si utilaje este reponsabil pentru intretinerea si organizarea fluxului din zona care ii va fi atribuita.
  • Asista coordonatorul de mentenanta, furnizorul de echipamente, furnizorii terti, la efectuarea reparatiilor majore sau severe pentru zona atribuita.
  • Ca responsabilitate suplimentara, ajuta la efectuarea instructiunilor indicate de superiorii sai. Aceste sarcini sunt variate in functie de operatiile asociate cu speciile de seminte procesate in statie in raport cu legislatia, standardele in industrie si procedurile interne.

Locatia de desfasurare a activitatii va fi in localitatea Bivolari, Judetul IASI, asadar pentru viitorii angajati ce au domiciliul in afara acestei localitati, punem la dispozitie transport.

Oferim un salariu motivant pe masura competentelor, mediu de lucru competitiv ce ofera posibilitatea dezvoltarii personale a carierei, inalte standarde profesionale din punct de vedere tehnologic si siguranta in munca.

Persoanele interesate, pot trimite cv-ul si scrisoare de intentie la