Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Despre Noi

ROLLSOFT proiecteaza, instaleaza si ofera mentenanta pentru sisteme de securitate fizica, identificare si comunicatii. Cu o experienta de peste 10 ani in domeniile amintite, ne-am specializat in integrarea de:

• Sisteme de alarma antiefractie
• Supraveghere video
• Sisteme de control acces
• Pontaj electronic
• Detectie incendiu
• Video interfoane
• Automatizari
• Retele de voce si date

Parteneriatele realizate dealungul activitatii cu furnizori externi si interni, respectul fata de clienti si calitatea lucrarilor executate, sunt principalele criterii de succes si dezvoltare ale firmei.
Prin magazinul nostru online , promovam si distribuim produse pentru solutii bazate pe tehnologiile RFID si NFC si smartcard.

Responsabilitati

Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de control acces, pontaj electronic, antiefractie, supraveghere video, detectie incendiu, interfoane, automatizari;
Programarea si configurarea echipamentelor instalate;
Instalarea si configurarea aplicatiilor software specifice;
Scolarizare, service si mentenanta pentru sistemele instalate;
Suport tehnic la distanta sau direct la sediul clientului;
Organizarea (realizarea) si urmarirea planului de service;
Colaborarea cu beneficiarii sistemelor;
Realizarea documentatii tehnice;

Postul este pentru biroul din SIBIU.

Cerinte

Absolvent liceu, student sau absolvent in domeniul telecomunicatii, IT , electronica, electromecanica sau domenii apropiate.
Experienta in operare pe calculator, MSOFFICE, sistem operare Windows, MS SQL Server, cunostinte de baza privind administrarea bazelor de date.
Cunostinte de baza a circuitelor si instalatiilor electrice, retele de date, cunostinte IT.
Disponibilitate pentru deplasari la clienti in tara, respect fata de client.
Capacitate de acumulare a cunostintelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate
Cunostinte de limba engleza - vorbit si citit
Capacitate de comunicare si spirit de echipa
Carnet de conducere: categ. B

Oferta

Salariu atractiv
Bonusuri pe proiect
Activitate dinamica cu cele mai noi tehnologii in domeniu

Curs de calificare pentru tehnician/inginer in domeniile amintite cu certificat de calificare COR

Participarea la cursuri de scolarizare pentru echipamentele si tehnologiile utilizate.
Oportunitati de avansare si dezvoltare a carierei.