Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Iuliu Maniu, București

Companie din Bucuresti, infiintata in anul 2005, care activeaza in domeniul sistemelor de securitate, este in cautarea unui Tehnician sisteme de securitate, cu experienta de peste 3 ani.

Profilul candidatului ideal:

- persoana competenta, responsabila, obisnuita sa lucreze cu deadline-uri, cu spirit de echipa, cu abilitati de comunicare, atitudine orientate catre client;

- certificare ARTS obligatorie;

- studii liceale tehnice finalizate (electric, electromecanic, automatizari / sisteme integrate, electrotehnica generala);

- experienta de minimum 3 ani in instalarea, punerea in functiune si asigurarea mentenantei  sistemelor de alarmare la efractie (in special Paradox Canada, DSC, ROEL, Jablotron – altele constituie un avantaj), detectie si semnalizare incendiu, TVCI (sisteme analogice, AHD/TVI/CVI, IP), control acces, configurari soft si aplicatii pentru echipamentele din sistemele de securitate;

- capacitate si dorinta de a invata noi functionalitati al echipamentelor, precum si testarea si instalarea unor echipamente cu care nu a mai lucrat;

- cunostinte la un nivel mediu de limba engleza;

- cunostinte minime/medii de retelistica de date (configurari LAN – hard si soft);

- posesor permis categoria B obligatoriu.

Responsabilitati:

- Executa lucrari de instalare (cablare si montaj echipamente), punere in functiune (programare si verificare functionalitate) si mentenanta   echipamentelor/instalatiilor de alarmare la efractie, detectie incendiu, TVCI si control acces;

- Stabileste masurile de remediere a disfunctionalitatilor sistemelor de securitate, inclusiv lista pieselor de schimb, a echipamentelor si a consumabilelor in functie de necesitati;

- Completeaza documentatiile specifice  de punere in functiune si de service;

Beneficii:

  • Salariu peste media practicata in domeniu, in functie de experienta anterioara;
  • Bonuri de masa;
  •  Autoturism de serviciu;
  • Telefon de serviciu.