Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Tehnician sisteme de securitate

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu/telemuncă)
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
3

DESCRIEREA JOBULUI:

  • Asigura mentenanța si service-ul pentru sistemele electronice de securitate
  • Instalare si punere in funcțiune sisteme antiefracție, control acces, supraveghere video, detecție incendiu.
  • Programarea si configurarea echipamentelor instalate
  • Instruirea beneficiarului, asupra utilizării si întreținerii sistemelor electronice de securitate
  • Realizează intervenții corective asupra sistemelor electronice de securitate
  • Efectuează operațiuni tehnice de extindere a sistemelor de securitate existente la beneficiari
  • Realizarea documentații tehnice si asigura suportul tehnic pentru intervențiile de service
  • Colaborează cu Dispeceratul de service pentru gestionarea si închiderea solicitărilor de intervenție

CERINTE:

  • Studii medii cu diplomă de Bacalaureat (profil tehnic, electric, electromecanic, automatizari / sisteme integrate, electrotehnica generala  reprezinta un avantaj)
  • Experiență minim  2 ani in domeniul instalarea si întreținerea sistemelor electronice de securitate (efracție, incendiu, control acces, CCTV)
  • Experiență in lucrări de cablare structurată si curenți slabi, conectare echipamente, etc
  • Disponibilitate pentru deplasări si intervenții în afara orelor de program
  • Capacitate de acumulare a cunoștințelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate

 REPREZINTĂ AVANTAJ:

  • Certificare/Curs inginer/tehnician de sisteme de securitate/incendiu
  • Cunoștințe de echipamente active de rețea, sisteme IP
  • Carnet de conducere: categoria B

 OFERTA:

  • Salariu atractiv
  • Telefon mobil
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala
  • Instruire la locul de munca
  • Mediu de lucru placut.