Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

600 - 1200 €

Responsabilitati:

  • Instalarea, punerea in functiune, instruirea utilizatorului final, la achizitia sistemului de printare 3D
  • Oferirea de asistenta tehnica ( remote / on-site ), mentinerea unei comunicari constante pentru asigurarea utilizarii optime a sistemelor instalate si cresterea gradului de satisfactie al clientilor
  • Efectuarea operatiunilor de diagnoza, mentenanta, reparatie, atat in perioada de garantie, cat si post-garantie
  • Completarea si inventarierea rapoartelor de asistenta / service / interventie

  • Planificarea si realizarea de repere pe sistemele de printare 3D disponibile in showroom
  • Efectuarea operatiunilor de mentenanta periodica, in colaborare cu inginerii de service certificati
  • Oferirea de asistenta tehnica clientilor, in definirea nevoilor / cerintelor specifice, pentru solicitarile de printare 3D

Candidatul ideal:

  • Studii tehnice, ideal studii superioare cu specializare in electronica/electrotehnica/electromecanica
  • Experienta in activitatea practica de service / reparatii aparatura complexa ( electronica, medicala,  automatizare, mecanica ) poate reprezenta un avantaj semnificativ
  • Cunostiinte privind principiile de utilizare a sistemelor CAD/CAM, ideal pentru printare 3D
  • Capacitate avansata de utilzare a Mircosoft Office ( Excel, Word, Email )
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat ( scris / citit / vorbit ), pentru comunicare optima cu partenerii externi, participari la cursuri in strainatate.
  • Carnet de conducere B, fara antecedente
  • Spirit tehnic dinamism, spirit de inițiativă,
  • Onest, serios, respectuos si meticulous
  • Disponibilitate pentru deplasari constante
  • Bune abilități de comunicare și organizare

Se ofera:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Training de specialitate, cursuri de perfectionare periodice in partenereiat cu partenerii externi
  • Pachet salarial atractiv ( parte fixa & parte variabila ), corelat cu performantele obtinute
  • Cadru de lucru dinamic si profesionist
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala

Descrierea companiei:

Nutechnologies este o companie cu capital privat integral romanesc, reprezentand in Romania companii de top din industriile de printare 3D, scanare 3D, prelucrare laser: Stratasys, Bego, Desktop Metal, ZEISS Optotechnik si Sisma Laser. Activitatea principala este reprezentata de promovarea si vanzarea echipamentelor, insotita de instalarea, training-ul, mentenanta in garantie si post-garantie, precum si furnizarea materialelor consumabile. Aditional, NuTechnologies ofera servicii de printare 3D.