Adresa/ adresele jobului

Constanța

Se recruteaza si din

Constanța

SERVICE GSM cu peste 10 ani de activitate si renume angajam TEHNICIAN SERVICE cu experienta in domeniu. Service-ul nostru a fost înfiintat in anul 2003 de un grup de pasionati de telefonia mobila cu scopul de a introduce pe piata româneasca în formare o mare varietate de produse si servicii de prima calitate. Punctul de lucru se afla in orasul Constanta si comercializeaza o gama diversificata de telefoane mobile noi, o gama foarte larga de accesorii gsm originale sau compatibile si de asemenea asiguram reparatii, solutii si decodari de telefoane mobile.
Descrierea jobului:
- verificarea, testarea si diagnosticarea telefoanelor/smartphone-urilor pentru stabilirea corecta a defectiunii
- executarea reparatiei prin resoftare si/sau prin inlocuire de componente mecanice si/sau electrice (schimbare diplay, conectori, mufe, surse, lcd, etc.).
- gestionarea corecta a pieselor de schimb si a acesoriilor gsm
Candidatul ideal:
- Cunoştinţe minime de electronică;
- Studii medii/superioare;
- Experienta in domeniul vanzarilor sau service;
- Cunostinte de baza in domeniul IT
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client;
- Capacitate de lucru in echipa.
Fiind o companie in continua dezvoltare, avem nevoie de persoane inteligente, ambitioase, harnice care doresc sa-si dezvolte cariera intr-o echipa puternica.