Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 700 €

Minim 1-2 ani experiență în domeniu : Service / Reparatii, Specialisti / Tehnicieni, Telecomunicatii, IT Hardware/Software

Candidatul ideal

- Căutăm o persoană ambițioasă, cu potențial, care deține cunoștințe tehnice solide și care poate face față presiunii create de client. Deținem echipamente de ultimă generație în acest domeniu și se va pune la dispoziție viitorului angajat orice va fi necesar în exercitarea jobului.

Cerințe:

- Minim 2 ani de experiență relevantă ;
- Atitudine pozitivă, atenție la detalii, orientare către calitatea serviciului prestat;
- Capacitate de lucru în condiții de stres;
- Capacitate de lucru în echipă;
- Foarte bune abilități de organizare;
- Engleză mediu
- Cunoștințe de operare pe calculator (MS Office și Internet);
- Cunoștințe software GSM (resoftare, decodare);
- Cunoștințe electronică;
- Cunoștințe asamblare telefon/tabletă, lipire, dezlipire, ansambluri (deținem mașinăriile necesare);
- Cunoștințe tehnice placă de bază telefon/tabletă.

La angajare va fi obligatoriu: Un TEST cronometrat , pe un telefon la alegerea noastră , pentru testarea cunostintelor .

Descrierea jobului :

Responsabilități:
- Obiectiv principal : efectuarea diagnozelor, reparațiilor și testarea post reparație a telefoanelor si tabletelor sosite în service;
- Oferă diagnoză corectă și bine documentată asupra dispozitivelor;
- Testează întreagă funcționalitate a produselor . calitativ și estetic;
- Asamblarea, dezasamblarea tabletelor/telefoanelor mobile;
- Reparații placă de bază, remediere probleme alimentare, înlocuire microfon, înlocuire difuzor etc.;
- Gestionarea documentelor specifice activității de service – întocmirea fișelor de service;
- Angajatul va fi direct răspunzător de calitatea reparațiilor .

Program Luni Vineri 9-18

Se oferă:

- Salariu atractiv + bonus periodic;
- Acces la cele mai noi tehnologii din domeniul GSM;
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără și ambițioasă;
- Loc de muncă sigur, într-o ambianță plăcută;