Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Pentru unul dintre clienții companiei noastre, lider în industria produselor pentru prelucrarea imaginii, recrutăm:

Tehnician Service – Iași

Responsabilitati:

  • Cunoașterea aparaturii pentru care asigură suportul tehnic, atât din punct de vedere software, cât și hardware
  • Rezolvă problemele de ordin tehnic care pot apărea pe parcursul întreținerii aparatelor
  • Comunică datele necesare recuperării costurilor în perioadele de garanție
  • Face comenzi periodice pentru materialele necesare reparației diferitelor subansamble sau echipamente
  • Face deplasări în teren pentru intervenții tehnice la sediul clientului
  • Asigură studiul permanent al situației din teren referitoare la nivelul la care se efectuează depanarea și întreținerea aparatelor
  • Gestionează bunurile aflate în autostoc și răspunde material pentru lipsurile ce nu pot fi justificate în baza documentelor
  • Utilizează eficient mijloacele materiale aflate în dotare

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunoștințe software (Windows, MS Office, rețele locale de calculatoare, ș.a.)
  • Experiență în domeniul tehnic de minim 6 luni

Offer:

  • Pachet salarial atractiv
  • Bonuri de masa
  • Sistem de bonusare atractiv
  • Mașină de serviciu