Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

600 €

Candidatul ideal

Scopul postului: asigurarea tuturor activitatilor legate de instalarea si mentenanta echipamentelor de monitorizare TV din casele aflate in panel.

Responsabilitati:
• Instalarea si mentenanta echipamentului de monitorizare in casele din panel.
•Raportare exacta a activitatilor efectuate si a echipamentului folosit. Completarea documentelor de Instalare & Service.
•Instruirea membrilor panelului referitor la modul de operare cu peoplemeterul. Se face o demonstratie a folosirii telecomenzii
•Recuperarea echipamenrtului de monitorizare din casele care solicita demontarea.
•Depozitarea si retrimiterea inapoi a echipamentului de monitorizare care nu se instaleaza in case din panel.
•Rezolvarea ori directionarea oricaror probleme aparute din cauza echipamentelor de monitorizare in casele din panel.
•Punerea in contact intre personalul central al si membrii panelului daca este necesar.
•Raportarea catre TAM Technical Manager si catre departamentul Panel Management a activitatilor prestate, a vizitelor programate, a vizitelor efectuate, a traseelor, etc.
•Returnarea rapida catre sediul central a echipamentelor defecte cu specificarea defectului inscrisa pe eticheta.

Cunostiinte
· Buna cunoastere a tipurilor de echipamente TV-AV, precum si a modului de interconectare a acestora cu televizorul.
· Deasemenea o calificare in domeniul electronic, de depanare si service a echipamentelor TV-AV casnice.

Suplimentar, candidatul trebuie sa posede:
· Abilitatea de a lucra singur, nesupravegheat si la timp.
· Cunstiinte de baza in lucru cu PC.
· Cunostiinte elementare de comunicare in limba engleza.
· Posibilitatea de a se deplasa la interventii.
· Disponibilitatea de a efectua deplasari prelungite in localitati diferite de cea de domiciliu.
· Posedarea permisului de conducere.

Descrierea jobului

Detalii specifice job-ului:
Aptitudini specifice/Abilitati necesare postului
1. Abilitati tehnice pentru instalarea & service-ul echipamentului de masurare a audientelor TV (peoplemetere din seriaPeoplemeterele sunt neintruzive, deci nu este necesar a se deschide carcasa televizoarelor sau a celorlalte echipamente AV. Este obligatorie o buna cunoastere a tipurilor de echipamente TV-AV, precum si a modului de interconectare a acestora cu televizorul.

2. Abilitatea de a lucra singur, fara o supraveghere directa, dar la cel mai inalt standard. Tehnicianul este direct responsabil de sosirea in locuinta din panel care a acceptat instalarea la ora stabilita si de efectuarea instalarii repede si bine, astfel incat membrii panelului sa nu fie inoportunati un timp indelungat. Instalarile in casele noi din panel vor fi stabilite de catre personalul de la sediul central.

3. O buna relatie cu membrii panelului. Tehnicianul este reprezentantul direct al companiei in relatia cu membrii panelului. Peoplemeterele se instaleaza numai cu permisiunea membrilor panelului acest fapt necesitand ca Tehnicianul sa aiba o conduita placuta, agreabila, sa fie convingator si sa rezolve rapid problemele tehnice astfel ca membrii panelului sa nu se razgandeasca si sa refuze instalarea peoplemeterelor