Acest job nu mai este activ.

Technical client services (Responsabil comanda)

Limbi vorbite

germană, engleză, franceză, italiană

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea firmei

G. Canale & C este o companie internationala care opereaza in industria tipografica de pestede ani. Prima tipografie G Canale & C a fost deschisa inla Torino. Astazi G. Canale & C este un grup de dimensiuni europene cu pestede angajati si isi desfasoara activitatea in trei sedii in Italia si Romania. Unitatiile productive ale G. Canale & C se afla printre cele mai avansate companii din punct de vedere tehnologic din Europa, in domeniul tipografic.

Cautam un coleg pentru biroul tehnic!

 Responsabilitati:

Responsabilul de comanda este legatura intre companie si clientii sai.

De la confirmarea unei lucrari de tipar pana la livrarea ei, responsabilul de comanda gestioneaza intreg procesul: preia lucrarea analizand caracteristicile ei, o inregistreaza in programele dedicate, urmareste procesul de productie, comunica in permanenta cu clientul, se asigura de producerea corespunzatoare si livrarea la timp. Pe parcursul acestor etape responsabilul de comanda este in directa legatura cu toate departamentele companiei din zona administrativa si de productie, reusind in scurt timp sa deprinda o buna cunoastere a tot ceea ce inseamna tipar. In acelasi timp responsabilul de comanda isi va perfectiona abilitatile de relationare si cunostiintele de business fiind in stransa legatura cu partenerii companiei din intreaga Europa.

Aceasta pozitie este potrivita unei persoane dinamice, active, perspicace cu dorinta de invatare si perfectionare. Echipa tehnica a tipografieie & C este una tanara si foarte bine pregatita profesional.

Cerinte:
• Cunostinte limba engleza/ franceza nivel mediu (italiana/ germana constituie un plus);

• Studii superioare;
• Minim 1 an experienta;
• Abilitati de lucru cu PC-ul la nivel avansat(Word, Excel, programul SAP);
• Abilitati foarte bune de comunicare;
• Atentie la detalii;
• Capacitate de organizare si prioritizare;
• Capacitate de lucru cu termene stranse;
• Dorinta de invatare si perfectionare;
• O persoana , tehnica, dinamica si proactiva.

Se ofera:
• Formare profesionala a personalului fara experienta;
• Salariu fix + bonuri de masa;
• Prime de productie (in functie de performante- bonusare);
• Tichete cadou de Paște și Craciun ;
• Transport asigurat catre companie.

  • Interviu online
  • Aveti experienta in domeniu?
  • Daca nu, ce va motiveaza sa aplicati pentru acest job?
  • Ati mai participat la gestionarea unui proiect?
  • Cum va dati seama daca proiectul realizat de dumneavoastra a avut success sau nu?