Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Salariu brut pe luna

560 - 600 €

Responsabilitati:

  1. participă la procesul de producție în vederea realizării producției planificate în conformitate cu standardele de calitate ale institutului;
  2. tratează și proceseaza materiile prime și ingredientele (făina, grăsimile, zahărul, drojdia etc) ;
  3. prepară diferite aluaturi și mixturi conform rețetei de producție;
  4. verifică ingredientele pentru prepararea produselor și calculează consumul acestora în functie de gramaj;
  5. asigură prepararea și păstrarea produselor în condiții igienice;
  6.  urmărește necesarul de resurse materiale necesare desfășurării activității de producție;
  7. îndeplinește orice alte sarcini stabilite de conducerea institutului sau de către superiorii ierarhici, în limita competențelor sale și calificărilor sale;
  8. respectă prevederile normelor interne şi procedurile de lucru ale angajatorului privitoare la postul său.

Cerinte:

Absolvent studii medii de specialitate.

Vechime în muncă: cel puțin 2 ani in domeniu, cuprinzând toate aspectele activității pe care o desfășoară.

Vechime în specialitate: minim 1 an.

Perfecţionări (specializări): în domeniul de specialitate.

Cunoştinţe de operare pe calculator: Microsoft Office.

Aptitudini:

Persoana responsabila, conștiincioasă, organizata, dinamica, cu aptitudini de lucru atât individual cat si in echipa, experiența in domeniu constituie un avantaj.

Program de lucru: full time