Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice - avantaj
- Experienta anterioara in monitorizare sisteme GPS - avantaj
- Foarte bune abilitati de utilizare PC
- Persoana organizata, atenta la detalii

- Carnet conducere categ. B experienta minim 2 ani

- Cunostiinte telecomuncatii si electronica aplicata, cunostiinte PC

- Abilitati tehnice, capacitatea de a invata noi tehnologii

- Abilitati de comunicare, analiza si sinteza, spirit de echipa

- Disponibilitate deplasari.

Descrierea jobului

- Intretinere, instalare si configurare sisteme de localizare tip GPS
- Urmarire masini, utilaje, pe baza sistemului implementat ( GPS, sonde, etc)
- Pastrare de evidente exacte privind masinilie/ utilajele monitorizate
- Intocmire de rapoarte si furnizarea acestora conform normelor de calitate/ timp impuse de companie

- Instaleaza dispozitive pe masini, utilaje, asigura buna lor functionare

- Genereaza rapoarte , coduri de alimentare, utilizatori, parole, asigura drepturi cf deciziilor interne.

- Montarea si repararea sistemelor de monitorizare GPS si a senzorilor de monitorizare combustibil(pompe electronice combustibil)

- Litrometrari consumuri

- Calibrare si mentenanta  pompe electronice

- Mentine relatiile cu furnizorii de servicii de profil

- Mentine relatii cu soferii, deserventii si colegii din grupul de firme

- Asigura instruire gestionarilor de combustibili la nevoie

- Posibilitati de dezvoltare profesionala.