Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

EBC HR Solutions este in cautarea unui Electrician Intretinere si Reparatii Utilaje pentru unul din clientii sai, o companie internaționala, cu peste 70 de ani de experienta pe piata producatoare de cafea.

Responsabilități

  • Participa la activitatea de exploatare si intretinere a instalatiilor și echipamentelor electrice din fabrica;
  • Executa lucrari de supraveghere si control a instalatiilor si echipamentelor electrice;
  •  Executa lucrări sub tensiune;
  • Participa la diagnosticarea și rezolvarea defectelor apărute în zona de responsabilitate, folosind aparatura de masura si control;
  • Participa la punerea in functiune a instalatiilor si echipamentelor noi;
  • Participa la revizii si lucrari de mentenanta preventiva.

Cerințe

  • Experienta intr-un departament tehnic (procese de fabricatie) – minimum 3 ani;
  • Studii medii/ absolvent liceu profil electric + diploma Bacalaureat;
  • Experienta de lucru cu instrumentele Lean reprezinta un avantaj (ex. 5S, SMED, TPM);
  •  Cunostinte practice/teoretice despre masini electrice, actionari electrice, senzori optici, magnetici, de presiune, temperatura, automate programabile;
  • Atentie la detalii si orientare catre obtinerea de rezultate;
  • Persoana organizata, responsabila, ordonata;
  • Comunicare si lucru in echipa ;
  • Capacitate de a lucra intr-un mediu in schimbare;
  • Disponibilitate lucru in ture astfel: 06:30-14:30 si 14:30-22:30.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu Fix;
  • Masa asigurata la cantina companiei/bonuri de masa;
  • Transport asigurat din punctele de plecare stabilite.