Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Continental în România

Continental dezvoltă tehnologii și servicii inovatoare pentru mobilitatea sustenabilă și interconectată a oamenilor şi a bunurilor acestora. Compania cu profil tehnologic fondată în 1871 oferă soluții sigure, eficiente și accesibile pentru autovehicule, mașini, trafic și transport. Continental a realizat încifră de afaceri de 40,5 miliarde de euro și are în prezent pestede angajați în 56 de țări.

Continental în Brașov

Compania produce unități de alimentare cu combustibil, unități de transfer fluide AdBlue, cât și o serie de subansamble ce intră în componența acestora. Soluțiile inovatoare aduc o contribuție majoră crescând eficiența energetică și, prin urmare, reducând emisiile de CO2 ale unei mașini. În septembrie 2016 a fost inaugurat centrul de inginerie, unde se dezvoltă proiecte ce presupun testarea și validarea produselor, precum și activități de cercetare și dezvoltare, utilizând echipamente și tehnologie de top.

                                                              Tehnician mentenanta cladire

Descrierea job-ului:

Menținerea infrastructurii locatiei prin monitorizarea, implementarea si efectuarea diverselor activitati specifice de management al facilitatilor (inclusiv activitatile de intretinere).

  • Proceseaza cererile deschise in sistemul intern de solicitari si clarifica cerintele.
  • Repara sistemele electrice / instalatiile sanitare / salubrizare / incalzire si articolele de mobilier deteriorate.
  • Verifica zilnic functiile sistemelor si completeaza parametrii de functionalitate din documentele aferente. Rezuma concluziile si propune masuri corective.
  • Verifica componentele ce tin de infrastructura in conformitate cu programul de intretinere preventiva, propune imbunatatiri si escaladeaza, atunci cand este necesar, inginerului.
  • Implementeaza principiile 5S in munca zilnica.

Responsabilitati:

  • Experienta pe un post similar in domeniul serviciilor de intretinere cladire (min. 2 ani)
  • Cunostinte tehnice in domeniul instalatiilor (instalatii sanitare, electrice, ventilatie, climatizare, etc.)
  • Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
  • Orientarea spre calitate
  • Permis conducere categoria B
  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi

Ce oferim:

  • Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica si profesionista.
  • Salariu competitiv (pe baza performantelor) si beneficii.
  • Health&Wellness (Asigurare privata de sanatate, asigurare de viata, activitati sportive, etc)
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala (in arii tehnice si manageriale)
  • Stabilitate
  • Un mediu de lucru international si oportunitati de a calatori