Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Esti pasionat de noile tehnologii din domeniul automotive? Esti in cautarea unui job care sa iti permita sa te implici de la inceput in dezvoltarea unui business de succes?

Un nou investitor vine pe piata automotive din Timisoara!!!

IHM Total Consult angajeaza pentru clientul sau, companie multinationala canadiana, prezenta pe piata automotive de peste 35 ani:

Tehnician Mentenanță

Responsabilități:

  • Instalarea și punerea în funcțiune a echipamentelor;
  • Realizarea diverselor reparații pentru mașini și echipamente pentru aducerea lor în conformitate cu specificaţiile tehnice;
  • Realizarea mentenanței preventive, corective și predictive;
  • Propunerea și realizarea de îmbunătățiri ale echipamentelor pentru creșterea fiabilității și eficienței în exploatare;
  • Completarea rapoartelor de mentenanță și a documentației pentru toate activitățile de întreținere;
  • Responsabil pentru acțiunile preventive, corective și predictive specificate în planul anual de mentenanță;
  • Determină necesarul de materii prime și materiale, piese de schimb pentru executarea unei activități de mentenanță;
  • Asigura suportul necesar realizării și menținerii stocului pieselor de schimb.

Cerinte:

  • Seriozitate, responsabilitate și dexteritate;
  • Disponibilitate de a lucra în 2 schimburi;
  • Cunoștințe de specialitate (electro-tehnice/electro-mecanice);
  • Experiență de minim 3 ani în domeniu;
  • Cunoștințe de scheme electrice și electronice, hidraulice și pneumatice;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu.

Îți oferim:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masa
  • Creșteri salariale în funcție de performanță
  • Transport asigurat
  • Pregătire și formare continua într-un mediu dinamic