Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Zimandu Nou

Screenshot from 2017-0

Webasto AG, cu sediul in München/Germania, este o afacere de familie de la infiintata in anul 1901.
Arede angajati in 50 de locatii la nivel mondial (companii comerciale si fabrici de productie).
Cu o cifra de afaceri de cca 2,9 mld. EURWebasto este unul din primii 100 de furnizori auto la
nivel mondial. Domeniile de baza ale companiei includ dezvoltarea si productia de sisteme de acoperis,
decapotare si caroserie, precum si sisteme de incalzire, climatizare si ventilatie pentru automobile,
respectiv vehicule comerciale.

Webasto este numarul 1 mondial în productia de trape auto si incalzitoare stationare de multi ani. Fiind
o companie de familie, Webasto pune mare accent pe responsabilitatile sale locale. Webasto Romania
SRL si-a inceput activitatea in iunie 2008, in cadrul Zonei Industriale Zimandu Nou, , si
doreste sa ramana in Romania pe termen lung, incurajand angajatii sa faca acelasi lucru, atat prin salarii
competitive cat si prin condiţii de munca excelente, un pachet consistent de beneficii si bonusuri,
precum si transport gratuit.

Pentru fabrica din Zimandu Nou – Arad recrutam:

Tehnician mentenanta

Responsabilitati:
- Mentenanta preventiva si corectiva echipamente electrice si automatizari
- Intocmeste necesarul de piesele de schimb şi consumabile
- Urmareste stocul minim de piese de schimb

Cerinte:
- Cunostinte avansate in domeniul electric si/sau electronic
- Cunostinte de baza in mecanica si pneumatica
- Cunostinte in intretinerea si reparatia masinilor de cusut reprezinta un avantaj
- Experienta într-o fabrica de productie
- Cunostinte despre intretinerea utilajelor
- Disponibilitate pentru a lucra in schimburi
- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu/avansat)
- Abilitati operare PC

Va asteptam intr-un mediu de lucru placut, in care va oferim posibilitati pentru implementarea
propriilor idei!